Легалізація нерухомості в Києві та області

Звіт про доступність шкіл для інвалідів


Звіт про доступність шкіл для інвалідів

Терещук Юлія Олександрівна
Терещук Юлія Олександрівна
+380509811395
+380688351813
nadezhn.partner@gmail.com

За статистичними даними, інвалідизація в Україні має значні масштаби – понад 6% населення. Але неофіційні джерела, зокрема Національна асамблея людей з інвалідністю, стверджують, що кількість українців з обмеженими можливостями сягає 15% населення. З цієї кількості 2% – це діти, що становить цифру 200.000 осіб. Ці діти мають рівні права з іншими групами населення, тому також повинні мати можливість навчатися, соціалізуватися, отримувати якісну освіту для впевненого майбутнього.

Висновок про доступність освітніх установ

Кабмін 14 квітня 21 року затвердив національну стратегію створення безбар’єрного простору в Україні, розраховану до 2030 року. Для створення інклюзивного середовища, в якому всі діти зможуть задовольнити освітні потреби, розроблено перший крок програми – архітектурно доступні школи за принципами універсального дизайну приміщень, будівель та прилеглих територій. Офіційним підтвердженням інклюзивності навчального закладу є звіт доступності шкільного закладу для інвалідів.

Фахівці ВООЗ та уповноважені представники Євросоюзу з прав людини зазначають, що темпи дотримання України цієї стратегії є недостатніми, і безліч проблем із доступністю загальноосвітніх закладів для маломобільних груп населення існує як у столиці, так і в регіонЗвіт про доступність шкіл для інваліднівах. Будинки, території шкіл в повному обсязі відповідають вимогам доступності, тому контролюючі органи приділяють цієї проблемі пильну увагу.

З серпня 2021 року набули чинності зміни, внесені до законів про середню освіту, та посилено вимоги. Відтепер звіт про доступність шкіл для інвалідів є обов’язковим при прийманні установи контролюючими органами. Але щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності, потрібно також отримати від експерта висновок про доступність освітніх установ, що робиться на підставі попередньо-проведеного спеціального технічного обстеження.

Хто і як складає висновок про доступність освітніх закладів?

Для здійснення деталізованої перевірки, а також щоб отримати висновок для маломобільних груп населення, запрошуються експерти, сертифікати яких внесені до державного електронного реєстру. Після вивчення юридичної та технічної документації, обстеження об’єкта дома оголошуються висновки експерта про доступність приміщень для осіб з інвалідністю та детальні рекомендації щодо усунення всіх недоліків.

Експерт звертає увагу на створення в установі сприятливих умов для забезпечення безперешкодного доступу до всіх приміщень 1 поверху шкіл та інших навчальних закладів, а саме:

  • дублювання сходів на вхідній групі – пандусом необхідної ширини та кутом нахилу (або підйомником), оконтурювання їх поручнями;
  • обладнання дверних прийомів необхідної ширини – одна стулка повинна дорівнювати 90 см;
  • облаштування зручних переходів, коридорів усередині приміщення з шириною щонайменше 150 см для одностороннього руху, 180 см – для реверсного;
  • контрастне фарбування вхідної групи, сходів, організації безпечного переміщення дітей сходами за допомогою перил на висоті 70 см і 90 см;
  • обладнання санітарно-гігієнічних приміщень для учнів, працівників, відвідувачів із інвалідністю універсальними кабінами;
  • виконання поточних ремонтних робіт у класних кімнатах, аудиторіях з урахуванням користування ними маломобільними групами населення.

Звіт про доступність шкіл для інвалідів

Після того, як висновки експерта про доступність приміщень для осіб з інвалідністю в частині рекомендацій будуть враховані, усунуті порушення, формується звіт щодо пандусів шкільних закладів.

Звіт про доступність шкіл для маломобільних груп населення та іншу необхідну звітну документацію необхідно надати до державних ліцензуючих органів, інакше на установу можуть накладатися санкції у вигляді штрафів, які загрожують подальшою можливістю відкликання ліцензії.

Куди звернутись, щоб отримати звіт, висновок про доступність освітніх закладів?

Фахівці ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» є профільними експертами у технічному обстеженні доступності, безбар’єрності установ. Ми маємо відповідні кваліфікаційні сертифікати, знання та досвід для вирішення складних завдань. Крім того, що наші фахівці видадуть висновок про доступність освітніх закладів, вони ще нададуть безкоштовну консультацію, оптимальні шляхи вирішення можливих недоліків.

Щоб скласти звіт про доступність школи для маломобільних груп населення, експерти вивчать документацію та виїдуть на місце для детального огляду всієї території школи:

  • входу до будівлі;
  • шляхи для переміщення усередині будівлі;
  • навчальні кабінети, класи, лабораторії, спортивна зала, актова зала;
  • приміщення санітарно-побутового призначення (туалети, роздягальні).

Звіт про доступність шкіл для інвалідів

Щоб отримати звіт з пандусів шкіл, важливо, щоб вони встановлювалися не просто як оглядові майданчики, а згідно з усіма вимогами ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель та споруд. Основні положення» по куту нахилу пандуса, протяжності, ширині, поручням, що прилягають.

Дотримання всіх правил безпеки та вимог доступності, проведення необхідних технічних обстежень з кваліфікованою допомогою фахівців ТОВ «КОМПАНІЇ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» допоможе соціалізуватися та здобути гідну освіту дітям з інвалідністю, з особливими потребами та обмеженими можливостями.