Законна реконструкція квартири: крок за кроком до оновленого житла
nadezhn.partner@gmail.com
Бажання щось змінити притаманне людині: іноді зміни стосуються зовнішнього вигляду, іноді місця роботи, іноді ж і житла. Купувати кожен раз нову квартиру/будинок при виникненні цього самого бажання – дорого обходиться. Часто можна обмежитися перестановкою або купівлею нових меблів. Але якщо все ж душа вимагає більш глобальних змін, то реконструкція квартири – варіант прийнятний. Хоча і в цьому випадку доведеться повозитися.
Приступаємо…
І ось Ви вже зважилися – в голові відразу ж зароїлися думки: що саме змінити, як все зробити правильно, чи законні такі дії? Дійсно, хочеться, щоб зміни не просто були, а були якісними. У таких випадках необхідні капітальні роботи або, іншими словами, реконструкція. Реконструкцію важливо не плутати з переплануванням, як це часто робить більшість людей.
Розмежуємо ці поняття, адже в обох випадках мова йде про конкретні, часто кардинальні зміни житла. Тільки при реконструкції справа стосується безпосередньо зовнішнього вигляду. Можливі зміни у кількості поверхів, додаткові прибудови, об’єднання декількох квартир в одну та інше. Сюди, до речі, можна зарахувати ще й роботи з утеплення приміщення.
Що ж стосується зміни розмірів прорізів, зведення перегородок і навіть перенесення стін, то все це перепланування. Як і інші внутрішні зміни, воно не впливає на зовнішню складову.
Почитаємо законодавство…
Зрозумілого і фіксованого визначення, що таке планування, довгий час в законах прописано не було. Відносно недавно, навесні 2015-го прийнятий Закон про дерегуляцію вніс корективи в певні статті Житлового кодексу України. Завдяки цим змінам більше не виникає плутанина при класифікації робіт, а також чітко визначені моменти, коли перепланування необхідно узаконювати.
Щоб розібратися з реконструкцією, можна заглянути в ДБН (скорочення від Державні будівельні норми). Цей нормативний акт вказує, що зміни геометричних форм об’єктів, їх якісне і функціональне перетворення і є реконструкція. А в ст. 10 Закону про містобудівну діяльність вона і зовсім прирівнюється до будівельних робіт.
Етапи узаконення реконструкції квартири
Хочете, щоб все було легально і в рамках українського законодавства? Тоді серйозно поставтеся до всіх етапів робіт і їх погодження. Не зайвою буде консультація у фахівців, але і наш матеріал теж виявиться досить доречним для детального вивчення цього питання.
Легалізована реконструкція передбачає наявність розробленого проекту або спеціального дозволу, який дозволяє вносити зміни в проект. За такими документами потрібно звертатися до спеціалізованих фірм, які мають достатній досвід для таких угод.
Де готується проект? Безпосередньо в наглядових установах, які стежать за безпечною експлуатацією приміщення. Проекти також можуть підготувати служби, що займаються підведенням інженерних мереж. При складанні проектів всі орієнтуються на технічні умови.
Щоб оформити дозвіл на проведення потрібних будівельних робіт, знадобляться правовстановлюючі документи на нерухомість і посвідчення, що підтверджують особу. Потім отримують дозвіл або в ДАБІ або центрі адмінпослуг. Але оформлення дозвільної документації розпочнеться тільки при подачі декларації. Декларація досить типова, зі стандартною формою подачі інформації. Під час заповнення необхідна уважність – допущена помилка може стати зачіпкою для видачі відмови.
Дозвіл діє рівно до того моменту, поки не закінчаться всі види робіт по реконструкції. Після настає етап здачі об’єкта нерухомості в експлуатацію. Ви, як замовник, повинні отримати акт приймання робіт. Далі виготовляється техпаспорт і тільки потім квартиру вводять в експлуатацію. Всі дії проводяться з урахуванням нових даних технічного паспорта, отриманого раніше.
Якщо Ви впевнені в своїх силах, тоді наберіться терпіння і витримки. За умови звернення до професійного центру Ви можете істотно заощадити свій час і нерви.