Drag

Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об’єктів

Терещук Юлія Олександрівна
Терещук Юлія Олександрівна
+380509811395
nadezhn.partner@gmail.com

При відкритті різних закладів громадського харчування, медицини, закладів освіти та іншого призначення необхідно в обов’язковому порядку враховувати основні ДБН. Проте дедалі більше власників різних об’єктів ігнорують дані правила, забуваючи про існування у суспільстві маломобільних груп населення (МГН). Їм потрібен договір із НЦЗУ або банкам із НБУ, для цього власники/орендарі приміщень намагаються обійти закон. Вони знаходять представників організацій, які підхоплюють запит та виконують свою роботу, що відрізняється в розріз із ДБН та законопроектами. Таким чином, відбувається серйозне порушення прав МГН, що тягне за собою штрафні санкції та проблеми з контролюючими органами.

                                                                                          Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів              Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів

У різних країнах світу встановлення пандусів, спеціальних ліфтів стало не лише нормою на законодавчому рівні, а й обов’язковою умовою в процесі будівництва нових споруд. Також і наша держава прагне облаштувати інфраструктуру. Тим самим зобов’язавши як державні структури так і приватні відповідати щодо безбар’єрності будівель і споруд для МГН. Після цього відбувається перевірка фахівцем на відповідність усіх норм та за підсумком буде складено звіт про доступність будівлі.

                                            Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів              Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів               Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів

Починаючи з 1 квітня 2019 року, в Україні відбулися деякі зміни у ДБН: визначилися нові зобов’язання щодо організацій, які повинні облаштувати безбар’єрне пересування для МГН. Тому нові споруди і нова різна інфраструктура спочатку вже  проектується з елементами доступності.

Щоб повною мірою визначити комфортні умови для МГН, організовується спеціалізоване обстеження приміщень, а потім буде написано звіт про пандуси, враховуючи інші необхідні конструктиви.

Процедура обстеження на доступність

Перед тим, як підготувати правильний звіт для маломобільних груп населення, потрібно буде провести всебічну перевірку об’єкта нерухомості, порівнюючи наявні умови з необхідними вимогами.

Таким чином експерт звертає увагу на наступний список важливих документів:

  • технічний паспорт;
  • фотографії об’єкта зовні та зсередини;
  • технічний звіт або проект реконструкції (якщо він був виконаний раніше);
  • правовстановлюючий пакет документів або договір на оренду приміщення та інше.

Однак це не є аргументом для видачі звіту про доступність приміщень. Потрібно провести ретельну експертизу, щоб встановити відповідність нормам, погодивши час із власником будівлі, орендарем та виконавцем цієї процедури.

Аналіз здійснюється наступним чином: експерт проходить за маршрутом, призначеним для всіх відвідувачів з метою визначити всілякі бар’єри на своєму шляху. Крім того, відбувається детальний огляд прилеглої території до будівлі. Підготовка звіту про доступність будівлі потребує певних вимірів на цьому об’єкті. Тільки після завершення всіх процедур буде видано відповідний результат у задокументованому вигляді.

Основний список параметрів

З метою уникнути проблем із законом і цим врахувати всі потреби маломобільних груп населення, важливо спочатку ознайомитися зі списком параметрів, яким мають відповідати громадські установи. Це потрібно робити на етапі будівництва (якщо йдеться про нові споруди) або на етапі ремонту (якщо йдеться про орендовані приміщення).

Звіт про доступність для інвалідів буде виданий при дотриманні таких параметрів:

  • Вхідна група обов’язково має бути обладнана пандусом або мікроліфтом (підйомником).
  • Дверні отвори шириною 0,9 м для вільного заїзду МГН на інвалідних кріслах.
  • Поручні з обох боків пандусу та сходів повинні бути стійкими, побудованими з надійних матеріалів, дворівневі, висотою 0,7 м та 0,9 м.
  • Наявність досить широких коридорів, якими зручно пересуватися на колясці, при односторонньому русі – 1.5 м, при двосторонньому – 1.8 м.
  • На висоті 0,7-2,1 м від покриття для підлоги на шляху прямування повинні бути відсутні будь-які перешкоди для МГН.
  • При пересуванні коридорами нічого не повинно створювати проблем – це стосується різних предметів декору, меблів та іншого.
  • Тактильна абревіатура, як на підлозі, так і на стінах приміщення.

                                           Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів                   Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів                  Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів

                                           Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів                 Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів                 Відсутність звіту про доступність для МГН та недотримання організаціями ДБН для своїх об'єктів

  • Можливість вільного заїзду до санвузлів, кабінетів різного напряму обслуговування на інвалідних кріслах.

Звіт по пандусах або інших засобах доступності свідчить про можливість отримання ліцензії. Це означає, що конкретний об’єкт передбачає можливість вільного пересування маломобільних груп населення.

Особливості отримання висновку для МГН

ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» – команда кваліфікованих фахівців, які готові надати професійну підтримку та допомогу при створенні проекту реконструкції вхідної групи та в подальшому отриманні звіту про доступність приміщення від експерта. В результаті експерт проконсультує клієнта, надаючи власні рекомендації та можливі варіанти вирішення проблеми – оперативне усунення недоліків при організації комфортних умов МГН.

Наша команда займається проведенням експертної роботи, спрямованої на видачу звіту про доступність інвалідів для комерційних об’єктів, адміністративних, навчальних та медичних установ. В результаті маломобільні групи населення зможуть без перешкод зайти в будівлю без необхідності прохання допомоги у сторонніх людей, що і відповідатиме державним нормам спрямованим на допомогу цим людям.

Наша компанія пропонує офіційну співпрацю, яка передбачає попереднє підписання договору, де будуть вказані основні нюанси майбутньої роботи. Отримати звіт для маломобільних груп населення тепер можна досить швидко, а в нашій компанії – у найкоротший термін, підготувавшись до запланованої експертизи певного об’єкта.

Звертайтесь до нас, ми завжди готові та раді допомогти у питаннях будь-якої складності!