Drag

Проведення тепловізійного обстеження будівель і споруд

Терещук Юлія Олександрівна
Терещук Юлія Олександрівна
+380509811395
nadezhn.partner@gmail.com

 Вас цікавить як і куди йде тепло у будинку? Відповідь на це питання зможе відповісти тепловізійне обстеження приміщення. Це сучасний метод контролю теплових втрат будівлі, завдяки якій є можливість об’єктивно оцінити загальний стан теплових якостей конструкцій об’єкту. В результаті можна отримати достовірні дані в доступній і абсолютно зрозумілій формі. Представлений інструмент діагностики користується великою затребуваністю на території Європи і поступово стає усе більш популярним в Україні.

Будівельна і ремонтна сфери є основними для проведення тепловізійного обстеження. Цей спосіб дозволяє виявити усі можливі джерела витоку тепла, які можуть бути обумовлені безліччю різних чинників. Серед найпоширеніших — наявність недоліків на етапі проектування конструкцій, помилки, які були допущені при будівництві, у тому числі неправильне укладання утеплювача.

Для чого необхідне проведення тепловізійного обстеження конструкцій

Основним завданням теплобачення є безконтактний вимір температури, згідно з рівнем інфрачервоного випромінювання. Завдяки використанню цього приладу забезпечуються такі можливості:

  • тепловізори здатні робити фіксацію температури, зміни її на об’єктах, за рахунок чого можна виявити несправність і виконати фіксацію проблем до моменту їх прояву;
  • прилад дозволяє виявити місця витоків повітря, скупчення вологи та різні дефекти будови;
  • при обстеженні виявляються місця несправностей в системах електро- і водопостачання, каналізації, завдяки чому є можливість провести ремонтні роботи виключно на ділянці, де локалізується несправність, без необхідності загального демонтажу підлогових і стінних покриттів.

Основні переваги тепловізійної діагностики :

  • тепловим методом неруйнівного контролю надається можливість виявити наявність дефектів;
  • запобігти вірогідності ушкодження устаткування і виникнення аварійних ситуацій;
  • надані відомості відрізняються достовірністю і точністю;
  • обстеження є повною мірою безпечним;
  • немає необхідності відключати устаткування або проводити його демонтаж;
  • в найкоротші терміни можливе проведення робіт великого об’єму;
  • дефекти і недоліки можна визначити на найбільш ранніх стадіях.

Важливу роль для отримання достовірної інформації грає якість устаткування, яке застосовується. ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» проводить тепловізійне обстеження будівель і конструкцій з використанням професійної камери FLIR Е8-XT від провідного американського бренду FLIR Systems.

Тепловізійна камера FLIR Е8-XT — промислово-комерційний будівельний тепловізор, який використовується для виявлення і аналізу всеможливих дефектів у будівельних конструкціях і при обстеженні режиму енергозбереження будівель.

Прилад має такі характеристики:

  • вимір температури можливий в діапазоні від — 20 до +550 градусів;
  • вірогідність похибки не перевищує 2%;
  • оснащений матрицею на 320х240 пікселів;
  • показники теплової чутливості — більше 0,05 градусів;
  • завдяки покращеній технології забезпечується максимальна деталізація зображень;
  • за рахунок наявності вбудованого Wi-Fi можливе швидке підключення устаткування до мобільного пристрою, швидка відправка звітів з будь-якого місця;
  • обробка зображень здійснюється в спеціалізованих програмах, таких як QuickReport, QuickPlot, BuildIR і Reporter.

За рахунок наявності зображення, в якому представлені точні дані про температуру, фахівець може отримати детальну інформацію відносно стану ізоляції і проникнення вологи всередину приміщення. Можна виявити несправності електричного устаткування, наявність теплових мостів, стан системи опалювання і вентиляції.

Але в першу чергу, тепловізійна зйомка потрібна для того, щоб визначити, куди в будівлях і спорудах йде тепло. Найбільші тепловтрати здійснюються через вікна, зовнішні стіни, підлогу і дах. Слід використати метод не лише після утеплення будівлі, але і безпосередньо до початку робіт, щоб визначити причини проблеми.

Особливості та послідовність проведення тепловізійної зйомки

У більшості випадків тепловізійне обстеження будівлі проводиться в декілька стадій:

  1. Сканування безпосередньо усередині об’єкта. На цьому етапі досліджується не лише внутрішня система будівлі, але і кожна стіна окремо. Цей етап є дуже важливим, оскільки дає можливість визначити близько 90% усіх існуючих дефектів в приміщенні, у тому числі прихованих. У разі проведення внутрішнього тепловізійного сканування можливо також визначити існуючі зони перегрівання в системах електромережі, що дозволить в майбутньому запобігти вірогідності виникнення пожежонебезпечних ситуацій.
  2. На стадії зовнішнього обстеження і проведення моніторингу об’єкту можливо виявити зони, в яких відзначається протікання покрівлі, інші недоліки або ушкодження конструкції. Також обстежується зовнішня поверхня об’єкту.
  3. Далі проводиться аналіз і обробка отриманих результатів тепловізійної зйомки. Співробітники компанії, спираючись на показники, складають теплограми, за рахунок яких проводиться класифікація дефектів, визначається їх характер, рівень небезпеки безпосередньо для будівлі.
  4. На фінальному етапі складаються рекомендації відносно усунення недоліків, після чого замовникові пропонується комплекс заходів, щоб оперативно їх усунути.

Далі слідує складання детального звіту, в який включаться підсумки діагностики і повний перелік усіх недоліків, що були виявлені. За підсумками проведеної перевірки замовникам видається на руки технічний звіт встановленого зразка, який містить:

  • дані про виконавця, який здійснював тепловізійне обстеження і копії необхідної документації;
  • технічне завдання і детальний опис самого об’єкта, перевірка якого проводилася;
  • теплопрограми, в яких вказані виявлені теплові аномалії;
  • вкладиші до енергетичного паспорта;
  • теплотехнічні розрахунки відносно об’єкта проведених досліджень;
  • підсумки і висновки фахівців з детальним описом дефектів і тепловтрат;
  • документація на компанію і безпосередньо на експерта, що проводить перевірку.

В результаті проведення перевірки можна усунути усі виявлені недоліки, за рахунок чого мінімізувати тепловтрати будівлі. Завдяки цьому є можливість надалі економити значні суми грошових коштів на оплату опалювання приміщень.