Drag

Перепланування, реконструкція квартири

Терещук Юлія Олександрівна
Терещук Юлія Олександрівна
+380509811395
nadezhn.partner@gmail.com

Через те, що кожна людина має своє уявлення про комфорт житла, перепланування квартири стала буденністю. І дуже часто, типові рішення планування не відповідають тому чи іншому поданню. Тому, щоб розширити простір або розділити його на кілька окремих приміщень проводиться перепланування хрущовки або житла іншого типу.

Перепланування житлового приміщення передбачає часткову зміну внутрішніх особливостей, що дозволяють змінити призначення або конфігурацію нерухомості. Ряд процесів такого плану передбачає переміщення сантехніки або плит для приготування їжі, виконання прорізів під двері, зведення нових стін або знесення старих. Багато маніпуляції вимагають узгодження в державних органах відповідної юрисдикції (ДАБІ), але є і такі, які можна проводити без їх відома:

Реконструкція квартири— установка нових міжкімнатних перегородок, якщо вони не підвищують навантаження на несучу конструкцію;

— замуровування прорізів під двері в несучих перегородках і стінах;

— створення нових прорізів в некапітальних перегородках між кімнатами;

— перенесення і розбирання міжкімнатних некапітальних перегородок;

— мінімальні зміни планування.

Ну а якщо перепланування квартири проводиться із значним втручанням в інженерні системи або несучі конструкції, потрібно спеціальний дозвіл.

Зміна простору в приміщенні, як правило, проводиться:

а) за ескізом. Тут передбачаються мінімальні зміни, не пов’язані з основними і несучими стінами. Узгодження перепланування за ескізом не вимагає багато часу і фінансових коштів;

б) за проектом. Цей варіант більш складний, тому що він передбачає роботи по зміні несучих конструкцій і комунікаційних мереж. У такому випадку буде потрібно більше часу, так як даний процес досить трудомісткий.

Виходячи з написаного вище виникає питання: а скільки коштує дозвіл на перепланування квартири? Все залежить від того, в якому саме місті знаходиться будинок, в якому житло буде змінюватися.

Як узаконити перепланування квартири?

Дане питання залишається актуальним завжди, і немає особливої ​​різниці, йдеться про приватний будинок, котеджі або квартирі. А багато складностей, які можуть виникати в процесі, залежать від знань в даному питанні власників нерухомого майна, їх можна уникнути, вивчивши усі таємниці перепланування житла.

Часто люди плутають два різні поняття «реконструкція» і «перепланування», регулярно порушують будівельні норми під час зміни простору в приміщенні. Перш ніж починати роботи, ми рекомендуємо консультуватися з вузькоспеціалізованими професіоналами, така консультація може бути безкоштовною або зовсім недорогою. Вона може запобігти додатковим витратам на штраф за перепланування без дозволу відповідних органів, а головне — дії робочих будуть безпечними для всіх.

Як отримати дозвіл на перепланування квартири?

Такий серйозний процес краще всього довірити фахівцям з великим досвідом в цій сфері, вони допоможуть вирішити всі питання з бюрократичною тяганиною. Узгодження перепланування самостійно — трата часу, яка може привести до негативних наслідків в результаті. Профі знадобляться не тільки для проходження всіх інстанцій і оформлення дозволу, а й для збору актуальною документації в окремо взятій ситуації.

Крім усього, потрібно розглядати це питання з визначенням, яке перепланування квартири буде проводитися, незалежно від призначення нерухомості. Ось найпоширеніші випадки:

— Об’єднання туалету та ванної в один санвузол. Такі маніпуляції можливі, якщо в стіні, яка буде зноситися, немає вентиляційної комунікації.

— Демонтаж вбудованої в площину стін меблів. Вони, як правило, суміщені з перегородками.

— Створення отворів в стінах, які не є частиною несучих конструкцій будівлі.

— Внесення, будь-яких змін в стіни, що не грають роль несучих.

Обов’язково, перш ніж приступати до таких робіт, доведеться не тільки узаконити перепланування квартири, згідно з чинним Законодавством, а й дотримуватися всіх норм в процесі виконання. Якщо не надати цьому значення, надалі можна зіткнутися з серйозними санкціями з боку влади, крім штрафів, буде неможливою продаж такого проблемного об’єкта нерухомості, а також будь-які інші маніпуляції зі своїм житлом. Тому, перш ніж почати змінювати приміщення, слід поцікавитися, як узгодити перепланування в квартирі.

Які документи потрібні для перепланування квартири? Ось їх перелік:

— письмову згоду співвласників, якщо такі є;

— правовстановлюючі документи (свідоцтво про право власності, договір дарування, договір купівлі-продажу, інше);

— проектна документація, розроблена сертифікованим фахівцем;

— Індивідуальний Номер Платника податків та особистий паспорт господаря.

Існує великий спектр дій, які помилково, багато хто відносить до перепланування, хоча це реконструкція нерухомості. Зрозуміти, реконструкція це чи ні, можна за такими основними ознаками:

1) Якщо роботи спрямовані на зміну і перенесення комунікацій в межах одного житлового приміщення — перепланування.

2) На перенесення санвузлів з однієї частини квартири в протилежну — реконструкція.

3) Об’єднання житлових приміщень з балконом або кухнею — реконструкція.

Це дуже популярний вид реконструкції в нашій країні, і це зрозуміло, так можна збільшити площу житла, без переїзду на нове місце.

4) Якщо необхідно провести повний або частковий знос несучої стіни — реконструкція. Навіть якщо в планах лише створення арки, незалежно від регламентованих даних.

Реконструкція — справа серйозна і трудомістка у всіх поняттях, тому перш ніж починати міняти щось, варто розібратися, чи можна взагалі проводити будь-які дії щодо того чи іншого житла. Чи не нашкодять вони мешканцям з сусідніх квартир. Так що, дозвільна система досить непроста, і щоб оформити реконструкцію, необхідно пройти ці етапи:

— після укладення договору зі спеціалізованою організацією замовити проектну документацію. Готова документація (проект) повинен бути завірений печаткою конструктора або архітектора, який має дозвіл (сертифікат) на роботи такого роду;

— укласти з інженерами, які мають сертифікат, контракт на технічний і авторський нагляд;

— подати в ДАБІ повідомлення про початок реконструкційних робіт;

— провести всі необхідні заходи для зміни житлового або нежитлового простору;

— узгодження перепланування після ремонту (виготовлення нового технічного паспорта після технічної інвентаризації);

— отримати дозвіл на введення в експлуатацію об’єкта (після подачі відповідної декларації);

— Внести зміни до Державного Реєстру та отримати з нього витяг.

Перепланування хрущовки

Багато жителів України туляться в хрущовках, їх відмінна риса — невелика площа і погано продумане планування. Це дуже незручно, особливо, якщо там проживає велика родина, або очікується поповнення. Не всі можуть дозволити собі нове, більш просторе житло, тому розширення площі, без вкладення нечуваних грошей, буде дуже актуальним при переплануванні хрущовки. Перепланування в таких малогабаритних квартирах може дозволити створити кілька окремих зон в одній кімнаті, або розширити вітальню для прийому гостей і приємного проведення часу з усією родиною. Більш високий рівень комфорту і кардинальні зміни непрактичного планування, що може бути краще?

Особливості зміни простору в хрущовках.

Головні недоліки житла такого плану — низькі стелі і тісні приміщення. Якщо розширити площу можливо за допомогою перепланування, то фізично, підняти стелі неможливо. Можна лише візуально це зробити, якщо використовувати стельову фарбу холодних тонів, спеціальну штукатурку або натяжні системи.

Ще одним мінусом хрущовок є обмежений простір кухонь. Побудовані більше п’ятдесяти років тому, приміщення таких квартир не розраховані на установку вбудованої побутової і кухонної техніки, гарнітурів. Вони були створені для тимчасового розміщення громадян з гуртожитків, хоч і по сей день, ці старі будинки повні життя, і там проживають люди.

Перепланування хрущовки, як правило, починається з збільшення площі кухні, це можна зробити, якщо знести стіну, що розділяє приміщення для готування і вітальню. Такого плану зміни дозволяють створити ергономічний простір, що в подальшому дозволить розміщуватися всією сім’єю за святковим обідом.

Сучасні ідеї перепланування застарілої нерухомості дозволяють використовувати шафи купе, розширюючи, таким чином, житлову площу, за рахунок відмови від класичних громіздких антресолей і шаф на півкімнати.

Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці

Більшість мешканців в такому житлі намагаються при першій можливості його обміняти на більш просторе, або продати, уникаючи ремонту. Але все більше і більше людей почали вдаватися до такого практичному процесу як перепланування квартири, це перетворення житлового простору має ряд переваг:

  1. Облаштування необхідними меблями і збереження достатньої площі для комфортного пересування.
  2. Створення стильного і оригінального дизайну.
  3. Можна додати вікно, яке додасть більше світла і тепла.
  4. Після знесення перегородок, можна буде організовувати свята з безліччю гостей.
  5. Створення просторого приміщення для життя.

Якщо хтось вважає, що в квартирі-студії не буде можливості зустрічати і приймати гостей, це помилкова думка. Потрібно лише демонтувати стіну між кімнатою і кухнею, щоб розширити житло і додати практичності. Ну а якщо хочете розділити простір зонально, але не бажаєте монтувати додаткові перегородки, досить буде грамотно розставити меблі, отримавши, таким чином, багатофункціональний простір.

Перепланування двокімнатної хрущовки

Стандартна площа двокімнатної квартири середини минулого століття становить близько 40 м². Кімнати в такому житлі розміщені дуже незручно. Стандартне планування виглядає так: санвузол, як правило, об’єднаний (туалет і ванна в одному приміщенні), знаходиться біля вхідних дверей, невелика кухонька (5-8 метрів), одна з кімнат зазвичай прохідна. Ось саме з цієї причини, двокімнатні хрущовки часто піддаються переплануванню.

Звичайна людина, зважившись зробити своє житло більш практичним, зручним і комфортним, навіть і не уявляє з чого почати. В першу чергу варто уточнити, чи потрібно узаконити перепланування квартири в окремо взятому випадку. Потім зрозуміти для себе, що хочеться отримати в результаті. Можливо, ви давно хочете організувати додаткову ігрову кімнату для дитини, кабінет, ізольований від прохідного приміщення, або хочете кухню-студію? Без знесення стін тут не обійтися.

Найпростіший варіант — знести всі перегородки, отримавши, таким чином, багато вільного простору, яке можна поділити на зони або сектора стелажами, ширмами або тоненькими перегородками з недорогого матеріалу, наприклад, гіпсокартону. Ще можна максимально зменшити площу прохідної кімнати, перенести перегородки між спальнею і залом.

Окрема тема — переобладнання санвузла. Таке перепланування і узгодження в БТІ можуть відібрати багато сил, часу, і фінансових засобів. Адже доведеться провести поетапний ремонт ванною, змінити водопровідні та каналізаційні труби, покласти нову плитку, пофарбувати стіни і стелю, і т.д.

Якщо вас цікавить перепланування і узгодження в БТІ, зв’язуйтеся з нашими кваліфікованими фахівцями! Вони проведуть консультацію, підкажуть весь документальний перелік, актуальний саме в вашому випадку, оформлять попередню заявку. Ми допоможемо узаконити практичні і зручні зміни в квартирі, незалежно від його особливостей, звичайно, якщо воно не в аварійному стані!