Отримати висновок для маломобільних груп населення щодо доступності приміщення
nadezhn.partner@gmail.com
У нашій країні проживають громадяни різних соціальних груп, тому основним завданням для держави є забезпечення усіх її жителів рівними умовами. Найбільше уваги та піклування потребують люди з обмеженими можливостями. Для них повинні створюватись належні умови для пересування, самостійного забезпечення своїх потреб. Це стосується як вулиць, так і будівель. Для перевірки належного ступеня зручності проводиться спеціальна процедура обстеження приміщення, далі складається звіт.
Кому й для чого потрібен висновок для маломобільних груп населення?
До маломобільної групи населення (МГН) відносяться не лише люди з обмеженими можливостями, але й інші категорії населення, яким потрібні особливі умови: пенсіонери, вагітні або жінки з немовлятами (для пересування з візочком), особи, які через хворобу тимчасово непрацездатні.Уряд зобов’язує господарські установи мати висновок для маломобільних груп населення, який визначає ступінь комфорту для цієї категорії осіб. Щоб отримати необхідний документ, звертаються до спеціалізованих організацій. Адже лише сертифікований експерт може проводити дану процедуру.
Кабінет Міністрів визначив низку об’єктів, які обов’язково повинні проходити обстеження та мати відповідний документ:
1. Установи, в умовах отримання ліцензій яких прописані дані нормативів, з урахуванням яких вони повинні мати звіт технічного обстеження, де зазначено наявність забезпечення маломобільних груп населення необхідними комфортними умовами. До них належать: аптеки, лікарні, мед. лабораторії.
2. Садики та освітні заклади.
3. Фінансові організації: банки, страхові та кредитні установи, обмінники валют. Звіти необхідні для оформлення ліцензії.
4. Державні, адміністративні та муніципальні установи.
5. Власники об’єктів, які бажають мати документ на добровільній основі для відвідування їх об’єктів всіх громадян без винятку. Якщо висновок для маломобільних груп населення відсутній, то установа може припинити свою діяльність до моменту отримання документа.
Звіт про доступність приміщення для МГН – вимога сьогодення
Господарські установи повинні подбати про доступність приміщення для маломобільних груп населення. Тобто будівлі слід облаштувати для максимального комфорту людей, що мають обмежені можливості, та інших категорій громадян. При цьому проводиться обстеження приміщення на відповідність вимогам ДБН В.2.2-40:2018
«ІНКЛЮЗИВНІСТЬ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД. Основні положення», забезпечуючи рівні права для всіх громадян України. Дані норми забезпечують безперешкодне потрапляння в будівлю та переміщення нею.
До осіб, які володіють будівлею або її орендують (крім власного житла), ставиться чимало вимог щодо облаштування приміщень, згідно з законом.
- У разі наявності сходів встановлюється мікроліфт або пандус. Під час установки пандуса слід враховувати кут нахилу (не більше 8%), а також облаштувати його зручними поручнями з обох боків (0,5; 0,7; 0,9 м). Якщо висота досягає 2 м, то його замінюють на спеціальні підіймачі. Після необхідного вимірювання уповноважена особа надає звіт по пандусах.
- Сходинки в будівлі та за її межами повинні бути зручними та невеликими. Їх висота не перевищує 10 см, а ширина – 40 см. Ширина загальної площі маршруту не має бути меншою за 135 см. Поодинокі східці замінюють пандусами.
- Облаштовуючи паркувальні місця, також потрібно враховувати потреби МГН. Для людей з обмеженими фізичними можливостями або людей, що їх супроводжують, місце паркування транспорту не має бути далі, ніж 50 м від входу в будівлю. Вони позначаються відповідними дорожніми знаками та дорожньою розміткою.
- Для забезпечення комфортного входу/виходу в приміщення інвалідів слід будувати будівлю без ґанку або облаштовувати її пандусами. Підлога повинна бути неслизькою.
- Двері мають легко відчинятися. Не можна застосовувати обертові двері, найкращим варіантом буде встановлення автоматичних (на фотоелементах).
- Вимикачі в приміщенні повинні знаходитись на доступному для людей у візках місці на висоті 0,75-0,80 м і 0,30 м (для відчинення дверей ногою, милицею або тростиною слід розташовувати заввишки 0,30 м).
- Пороги не можуть перевищувати 0,2 см, але краще обійтися взагалі без них. Це забезпечить максимальну доступність приміщення для маломобільних груп населення.
Для зручності пересування осіб у візках коридори та тамбури мають бути відповідної ширини.
Щоб забезпечити комфортне переміщення для МНГ, слід враховувати вищеперераховані критерії, а також керуватися вимогами ДБН В.2.2-40:2018.
Як надається висновок обстеження будівель на предмет доступності для МГН?
У разі необхідності мати документ про обстеження будівель на предмет доступності для маломобільних груп населення, необхідно звернутися до спеціальної організації, що має право на виконання відповідної сертифікації. Так, ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» має усі необхідні документи та висококваліфікованих працівників, що спеціалізуються на цьому питанні. Наш фахівець здійснить відповідне обстеження з фотофіксацією, зробить вимірювання, далі опис перешкод під час переміщення маршрутом приміщення (у разі їх наявності). Після чого складається звіт про доступність приміщення для МГН у письмовому вигляді.
Наша компанія надає дані послуги за прийнятними цінами. У разі звертання до спеціалістів, слід надати лише технічний паспорт та план споруди. Ми маємо необхідну сертифікацію та виконуємо роботу на високому рівні. Звертаючись до нас, клієнт може не сумніватись в об’єктивній оцінці під час обстеження та наданні правомірних документів.