Легалізація нерухомості в Києві та області

Оформити звіт про доступність приміщення для аптек та аптечних пунктів


Оформити звіт про доступність приміщення для аптек та аптечних пунктів

Терещук Юлія Олександрівна
Терещук Юлія Олександрівна
+380509811395
+380688351813
nadezhn.partner@gmail.com

Люди з інвалідністю вважаються повноправною частиною суспільства у всьому світі, в тому числі і в Україні. Держава піклується про їх правильну адаптацію в суспільстві, з цією метою спеціально оснащуються дороги, тротуари, різні установи (торгові центри, аптеки, магазини) встановлюються пандуси.

Аптечний пункт – це часто відвідуване місце людьми з інвалідністю, які мають порушення слуху, зору, опорно-рухового апарату, тощо. Тому, так важливо, щоб ці об’єкти були правильно оснащені спеціальним обладнанням. Щоб приміщення повністю відповідало державним нормам, стандартам, необхідно оформити звіт про доступність приміщень аптек і аптечних пунктів.

Необхідність в оформленні звіту

Аптеки відвідують всі люди, але особливо з проблемами здоров’я. З цієї причини важливо забезпечити сприятливе, комфортне перебування в них маломобільних груп населення, особам з інвалідністю. Оформлення звіту про доступність приміщення аптеки здійснюється лише кваліфікованим експертом, який визначає, чи існує спеціальне обладнання, зручність території, яка обстежується.

У нашій компанії ви можете в зручний час замовити розробку звіту про доступність приміщення для людей з обмеженими можливостями. В організації представлена ​​велика кількість проектів, які за вимогами пройдуть будь-які перевірки державних органів.

Адаптація вхідної групи аптеки

Оформити висновок про доступність аптеки для інвалідів — державні вимоги і норми МГН

Згідно із законодавством України, з 2019 року діє Закон про те, що кожне приміщення повинно отримати звіт експерта по доступності аптеки для МГН. Також обов’язково потрібно відкоригувати ті умови, що вже є.

До головних норм відносяться наявність пандусів, ліфтів, що забезпечують вільне і безпечне пересування людей на інвалідних кріслах, вагітних, молодих мам з дитячими колясками. На фасаді приміщень та всередині обов’язково встановлюються таблички зі шрифтом Брайля, тактильне покриття на підлогу (попереджуючі та направляючі тактильні плитки) для людей зі слабким зором, сліпих. Якщо аптечний пункт повністю відповідає вимогам державних норм, то видається звіт про доступність для МГН.

У нашій компанії надається можливість замовити повний пакет документів, щоб створити безбар’єрне середовище аптечного приміщення. Кваліфіковані експерти при виїзді на об’єкт завжди самостійно перевіряють адаптоване приміщення аптеки для потреб людей з інвалідністю:

 • людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
 • людей вікової категорії від 55 до 95 років;
 • вагітних, жінок з маленькими дітьми, дитячими колясками.

Оформити висновок про доступність аптеки для інвалідів також потрібно медичним та банківським установам. Якщо ваша організація хоче забезпечити безпечні умови МГН, то перевірку приміщення краще довірити кваліфікованим фахівцям. З цієї причини відповідність приміщень будівельним нормам держави є обов’язковою та важливою вимогою.

Доступність аптеки МГН — як здійснюється оцінка?

Для того, щоб визначити інклюзивність приміщення аптеки для осіб з обмеженими можливостями, державні органи повинні здійснити певні процедури. Спочатку виконується оцінка адаптації приміщення для пересування МГН, також вивчаються способи її поліпшення. У звіті експерта будуть надані фотографії, наприклад, наявність ліфта або пандуса (його ухил), розміри дверних та відкритих прорізів, порогів, тамбурів, коридорів, комфортність входу і виходу в санітарно-гігієнічні приміщення.

Огляд, оцінка здійснюється із застосуванням лазерних рулеток, що проходять точне калібрування в державних структурах метрологічного контролю. Вони допомагають правильно визначити розміри переміщень, де пересуваються люди з обмеженими можливостями. Кваліфікований фахівець має повне право дати свої рекомендації і консультації по створенню безпечного середовища.

Якщо аптечний пункт не отримає звіт по пандусах при вході в аптеку і аптечний пункт для МНГ, то власнику загрожують штрафні санкції, відповідні органи можуть відмовити в продовженні ліцензії. Якщо у вас, як у керівника, відповідальний підхід до вашої діяльності, не варто нехтувати законодавчими нормами, потрібно дотримуватися встановлених правил. Створення сприятливого середовища для людей з обмеженими можливостями — це обов’язок як самої держави, так і кожного підприємства, що обслуговує або надає послуги свого споживача.

Адаптація аптечного пунктуОцінка об’єкта з метою отримання звіту

Не тільки в практиці України, а й в інших країнах існують певні рекомендації щодо оснащення приміщення для людей з обмеженим можливостями. Основним моментом є те, що повинна бути організована доступність аптеки для МГН обладнанням пандуса, підйомника (якщо є сходи при вході, всередині приміщення); узгоджена за нормами ДБН вхідна пллощадка; наявність тактильних елементів всередині і зовні (тактильні плитки на підлозі, тактильні таблички зі шрифтом Брайля на стінах); необхідна ширина дверних прорізів; висота порогів; розміри тамбура та багато іншого.

Наші фахівці ретельно вивчають, проводять оцінку об’єкта, після чого складають звіт про доступність аптеки, аптечного пункту для людей з інвалідністю. Обов’язково проводяться такі заходи:

 • оцінка доступності нерухомого майна;
 • приймається рішення про необхідність реконструкції будівлі, щоб створити безпечне середовище для осіб з інвалідністю;
 • виконання дій, щоб створити необхідні умови;
 • оформлення звіту після виконаних рекомендацій та доробок для даного об’єкта.

Оформлення висновку про доступність аптеки для інвалідів вимагає наявність певного пакету документів. Сюди відносяться як технічні, так і правові документи:

 • документація, реквізити підприємства, з ким буде укладатися договір, чиє приміщення буде обстежено;
 • договір оренди або Витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно;
 • технічний паспорт будівлі / приміщення.

Відповідність приміщення аптек і аптечних пунктів вимогам ДБН про доступність для маломобільних груп населення визначається за наявністю пандуса на вході і виході. Фахівець компанії самостійно проходить по маршруту руху людей з обмеженими можливостями, оглядає кожну зону. Також обов’язково робляться заміри спеціальними пристроями та обладнанням.

Адаптація аптеки

Оформлення висновку експерта про доступність аптечного пункту для маломобільних груп населення виготовляэться тільки тоді, коли повністю вивчені основні елементи, які детально зіставлені на відповідність державним нормам ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»:

 • ухил зовнішніх / внутрішніх пандусів повинен бути не більше 8% (1:12);
 • ширина пандусів для одностороннього руху – 1,2 м, двостороннього – 1,8 м;
 • поручні по обидва боки пандуса повинні бути на висоті 0,7 м, 0,9 м, в закладах дошкільної освіти – 0,5 м, бути довшими по горизонталі внизу, вгорі на 0,3 м;
 • вхідна площадка після підйому пандуса повинна бути глибиною не менше 1,5 м;
 • застосування попереджуючої та направляючої тактильної плитки перед початком всіх перешкод ззовні / всередині приміщень на шляху МНГ;
 • вхідні двері повинні бути спроектовані без порогів, при необхідності вони не повинні перевищувати 0,02 м;
 • в двостулкових дверях одна робоча полотнина повинна мати ширину не менше 0,9 м;
 • глибина тамбурів в громадських будівлях не менше 1,8 м, а в житлових – 1,5 м, за шириною не менше 2,2 м;
 • ширина шляху руху по коридору не менше 1,5 м;
 • підходи до обладнання та меблів повинні бути за шириною не менше 0,9 м, а ширина шляхів евакуації – до 1,8 м;
 • внутрішні сходи повинні дублюватися пандусами або підйомниками;
 • кнопки ліфтів, таблички біля дверей при вході повинні бути оснащені тактильними знаками;
 • санітарно-гігієнічні приміщення повинні бути оснащені універсальної кабіною для осіб з інвалідністю на кріслах колісних (розміром для розворотів, поручнями, тощо).

Звіт і висновок на доступність аптечного пункту для осіб з інвалідністю – це документи, які видаються кваліфікованим експертом. Вигідно та зручно замовити дані документи Ви можете в нашій компанії. Вартість послуг розраховується індивідуально, в залежності від обсягу робіт. Якість та дотримання обумовлених строків гарантуємо.