Легалізація нерухомості в Києві та області

Новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень для інвалідів


Новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень для інвалідів

Євгеній (067)-960-01-01
               (095)-142-54-34

Зовсім недавно прийнятий новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень. Мінрегіон цього разу прийняв обов’язкові до виконання вимоги, тепер це не просто рекомендації. Таким чином, зводити будівлі необхідно тепер з дотриманням їх доступності і безбар’єрності для різних груп населення.

Що таке інклюзивність будівель?

Новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень має ряд нових понять. Наприклад, всі споруди, будь вони житловими або громадського користування, зобов’язані володіти доступом для всіх осіб, в тому числі і маломобільних груп. Значить, кожен має право потрапити всередину, щоб скористатися послугами і самим приміщенням без перешкод.

На прикладі застосування вимог виглядає наступним чином. У будову, яку тільки що зведено, аптеки або лікарні повинен без перешкод потрапляти інвалід, тобто повинна бути вхідна група з пристроєм пандуса. По будівлі він повинен пересуватися самостійно. Новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень свідчить, що сходинок бути не повинно або необхідно супроводжувати їх пандусом або мікроліфтом.

Як позначаться нові норми на забудовниках?

Адаптація вхідної групи для інвалідівПоява нових нормативів створює певні додаткові труднощі для компанії-забудовника. Особливо це стосується вже зведених будівель, проект яких розроблений до того, як з’явилися ці зміни. У цьому випадку вхідна група з пристроєм пандуса не завжди підходить. Створити її потрібно, враховуючи ряд вимог, але складно це зробити, оскільки простір відсутній. Рішенням може стати установка підйомника. Можна зустріти такі варіанти їх конструкцій:

  • похилий;
  • вертикальний;
  • поворотний.

Не тільки на ті споруди, які зводяться, а й на ті, що піддаються реконструкції діють норми. Вони з 1 квітня вводяться новим ДБН щодо доступності будівель для маломобільних груп населення. Тобто, якщо прийнято рішення реставрувати будівлю, то її доведеться обладнати, щоб вона відповідала вимогам інклюзивності.

Якщо є ганок або поріг, доведеться спорудити пандус або підйомник. Регулює це технічний регламент. Квартири, які розташовані на 1 поверсі, також повинні обладнуватися підйомниками або пандусами.

З 1 квітня запроваджується новий ДБН щодо доступності будівель для маломобільних груп населення, у ньому зазначені вимоги до доступності будівлі. Дотримуватися відстані і розмірів важливо для того, щоб інвалід на колясці міг пересуватися без перешкод. Квартири повинні мати ідентичність одна з одною, щоб інвалід, який проживає на верхньому поверсі мав можливість обмінятися своїм житлом з мешканцями першого поверху.

У Мінрегіоні роботи тривають, і норми доступності наближаються до європейських, також використовується досвід інших країн в цьому питанні.

Висококваліфіковані фахівці-завжди своєчасно допоможуть

При оформленні введення будівлі в експлуатацію необхідно буде отримати довідку з асоціації інвалідів для звіту про доступність приміщення. Щоб все було зроблено швидко, варто звертатися до професіоналів. Наші співробітники підготують необхідну документацію. Це дозволить у стислі терміни здійснити отримання довідки асоціації інвалідів щодо доступу до приміщення маломобільних груп населення.

Співробітники, які працюють у нас, мають необхідні знання, високу кваліфікацію і досвід в даній сфері. Кожен фахівець має сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень. Ціна питання залежить від того, наскільки терміново потрібно виконати роботи, від обсягу і складності. Розраховується вартість індивідуально, враховуються технічні характеристики об’єкта і вимоги, що пред’являються замовником. Наша компанія гарантує максимально короткі терміни проведення робіт і компетенцію своїх експертів.