Drag

Доступність приміщень для осіб з інвалідністю у банках

Терещук Юлія Олександрівна
Терещук Юлія Олександрівна
+380509811395
nadezhn.partner@gmail.com

Національний банк України послідовно і систематично проводить роботи у напрямку забезпечення рівноправного доступу усіх громадян до фінансових установ. В першу чергу це стосується людей з обмеженими фізичними можливостями. Нове положення №149 від 22.12.2018 вимагає від усіх банків створення максимально комфортних умов доступу для осіб з інвалідністю до місць надання послуг. Звіт про доступність банківських установ для маломобільних груп населення – один із заходів, який повинен забезпечити контроль за виконанням постанови. Доступ до банківських установ повинен забезпечуватися відповідно до ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».Доступність приміщень для осіб з інвалідністю у банках

Як визначається доступність для осіб з інвалідністю

Висновки експерта про доступність приміщень филий банків для осіб з інвалідністю дають можливість оцінити якість виконаної роботи і служать підставою для отримання або продовження ліцензії фінансової організації. Звіт по пандусах банку передбачає доступність приміщення як зовні так і в середині. У загальних рисах вимоги до приміщень в середині приміщень компаній, що робить фінансові послуги, можна описати наступними пунктами:

  1. Коридори, що сполучають приміщення, повинні мати достатню ширину для переміщення на інвалідному кріслі і розбіжності із зустрічними відвідувачами. Звіт про доступність банків для осіб з інвалідністю повинен включати в себе точні розміри проходів, для ефективної оцінки ситуації.Доступність приміщень для осіб з інвалідністю у банках
  2. На висоті від 0,7 до 2,1метра від відмітки підлоги, не допускається наявність перешкод, здатних завадити переміщенню людей з обмеженими фізичними можливостями. У звіт про доступність банку для інвалідів вноситься інформація про безпеку не лише коридорів, але й інщих дверних пройомів, ведучих до місця роботи співробітників.
  3. Меблі в приміщенні не мають бути модульними. Усі масивні предмети інтер’єру можуть використовуватися у банках, лише займаючи стійке, безпечне для людей положення.
  4. Приміщення туалетів мають бути повністю обладнані у відповідності діючим нормативам, щоб забезпечити доступ відвідування їх громадянами будь-якої категорії маломобільної групи. У звіті про доступність банківської установи для інвалідів такі відомості є невід’ємною частиною звіту.
  5. Перила мають бути виконані з міцних, що підлягають легкому очищенню і дезинфекції матеріалів. Стойки перил і обгороджувань повинні розташовуватися так, щоб виключити падіння між ними людини. У звіті про доступність банківських установ описують висоту розташування перил/поручнів, їх діаметр, заокругленість і інше, відповідно до нормативних документів.
  6. Усі дверні отвори, арки і проходи повинні забезпечувати безперешкодне переміщення людей на інвалідних кріслах. При цьому їх ширина не менше 0,9м, а пороги не більше 0,02 м.
  7. Від вхідних дверей, по усьому периметру приміщення повинні розташовуватися по підлозі тактильні попереджувальні плити з конусами і направляючі смуги, на стінах – інформаційні покажчики зі шрифтом Брайля.

 

Особливий розділ документу звіта про доступність банку для маломобільних груп населення торкається організації входу у будівлю. Згідно із стандартами інклюзивності будівель і споруд, для маломобільних категорій громадян об’єкт повинен бути  обладнао зовні спеціальними конструкціями, для забезпечення доступу у будівлю. Це може бути спеціалізований ліфт/підйомник для МГН на інвалідних кріслах або стаціонарний пандус, що відповідає ряду важливих вимог відповідно до ДБН.

   Звіт по пандусах філії банку

В звіті по пандусах – прописується відповідність усіх норм ДБН В.2.2-40: 2018 яке надалі називатиметься Звіт для маломобільних груп населення. Він об’єктивно відображає інформацію, необхідну для отримання організацією ліцензії. Пандуси повинні відповідати ряду важливих вимог, пов’язаних з безпекою і комфортом відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями:

  • Конструкція пандуса виготовляється з бетону, сталевих конструкцій, природного каменю або цеглини. Вона має бути міцною і мати ухил 8%, що забезпечує безперешкодний заїзд на інвалідній колясці.Доступність приміщень для осіб з інвалідністю у банках
  • Пандуси та сходи мають бути обладнані з обох боків поручнями відповідно до ДБН.
  • Ширина пандуса має бути не менше 1,2м.
  • Від погодних опадів, пандус повинен захищати навіс та повинна бути система водовідведення.
  • Поверхня конструкції не має бути слизькою і повинна забезпечувати надійне зчеплення з колесами і підошвами у будь-яку пору року. Для більшої безпеки, на пандусах, сходах і вхідних площадках, встановлюють антиковзаючі накладки.
  • Пандуси, сходові марші і вхідні площадки обладнали тактильними плитами і інформаційними табличками з шрифтом Брайля, для забезпечення безпеки і комфорту сліпих і слабозрячих відвідувачів.Доступність приміщень для осіб з інвалідністю у банках

Пандус повинен закінчуватися зоною повороту. Якщо розгортати коляску треба на 90 градусів або до повного розвороту, то глибина площадки має бути не менше 1,5 метра. Звіт по пандусах банківських установ описує усі ці важливі норми доступу в організацію, з додаванням розмірних таблиць і фотофіксацією.

ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» пропонує професійне складання звіту про доступність для маломобільних груп населення по усій Україні. Наші експерти перевірять відповідність ваших приміщень і пандусів вимогам ДБН і складуть документ відповідно до вимог Національного банку. Ми допомогли десяткам організацій і забезпечили їм отримання ліцензії на фінансову діяльність. Послуга складання такого звhttp://legaldok.com.ua/wp-content/uploads/2021/12/XXL.jpgіту обходиться зовсім недорого, в порівнянні зі штрафними санкціями і збитками від несвоєчасного отримання ліцензії на діяльність у банківській сфері.