Доступність аптек, лікарень, мед. лабораторій, фін. установ – основні об’єкти обслуговування МГН
nadezhn.partner@gmail.com
Для створення комфортної обстановки, безбар’єрного простору для маломобільних груп населення (МГН) необхідно забезпечити прохід та проїзд до аптек, лікарень та інших медичних закладів, банків та інше. Результатом злагодженої роботи Замовника та Виконавчою організацією є звіт про доступність приміщення аптеки, яке буде видано кваліфікованим експертом після проведення ретельної перевірки будівель на відповідність.
Багато власників подібних об’єктів нехтують нормами законодавства щодо доступності приміщень для МГН. Крім наявності різних пандусів, використання спеціальної тактильної плитки зовні об’єкта для людей з вадами зору в Україні, рекомендується також забезпечити нормальне пересування всередині аптек та інших установ.
Існує певний список місць, які МГН відвідують найчастіше:
- аптеки в різних районах міста;
- лікарні (як державні, так і приватні клініки);
- медичні лабораторії;
- банки та інші фінансові установи.
Отриманий висновок про доступність будівель лікарень та інших перелічених вище об’єктів свідчить про те, що ці будівлі вважаються доступними для всіх груп населення.
Основні норми та вимоги щодо ДБН
Починаючи з 01 квітня 2019 року, в Україні діє закон, згідно з яким усі медичні та фінансові установи мають бути обладнані спеціальними конструкціями, що полегшують вхід та заїзд для МГН. Тому отримати звіт про доступність будівлі лікарні зможуть лише ті об’єкти, які відповідають таким вимогам:
- відсутність будь-яких перешкод по дорозі людей;
- наявність спеціальних інформаційних покажчиків зі шрифтом Брайля, проста та зрозуміла навігація;
- відсутність високих порогів на вході та всередині приміщення;
- наявність горизонтального майданчика після підйому пандусом перед входом, відповідного розміру для зручного заїзду на колясці;
- автоматичні двері з яскравим маркуванням також є важливою умовою для отримання звіту про доступність для інвалідів медичної лабораторії та інших об’єктів;
- достатньо широкі дверні отвори, в які легко проходить коляска;
- наявність поручнів на пандусі та сходах, які повинні бути з двох сторін (якщо ширина сходів від 2,5 м і більше, тоді поручні повинні бути розташовані і посередині сходового маршу).
Забезпечуючи доступність для маломобільних груп населення, вкрай важливо мати зворотний зв’язок із відвідувачами, враховуючи їхні побажання та потреби в цілому.
Переваги отримання звіту
Однією з важливих переваг отримання висновку про доступність приміщень аптек, є можливість розширити список своїх потенційних клієнтів, відвідувачів. В результаті вдасться надавати послуги таким категоріям, як:
- люди, які мають проблеми з опорно-руховою системою;
- люди, які мають проблеми із зором, зі слухом;
- пенсіонери;
- вагітні жінки;
- батьки з маленькими дітьми на візках.
Крім того, наявність висновку експерта з пандусів дозволяє:
- підписати договір про співпрацю з Національною службою здоров’я України, надалі це дає можливість отримувати фінансування та участь у соціальних програмах;
- забезпечити злагоджену роботу всіх медичних установ з урахуванням встановлених та узгоджених європейських вимог;
- виключити отримання штрафів, виписаних контролюючими службами під час проведення різноманітних перевірок.
Таким чином, переваг набагато більше, ніж недоліків, що робить послугу отримання такого звіту однією з найпоширеніших і найпопулярніших на сьогоднішній день.
Специфіка оформлення звіту
Отримати висновок доступ МГН до приміщення мед. лабораторії можна лише після обстеження об’єкта. Процедура перевірки здійснюється кваліфікованим експертом, який умовно розділив її на кілька етапів, щоб не прогаяти важливих моментів:
- проводиться аналіз усіх технічних документів (схеми, план кожного приміщення, техпаспорт та інше);
- експерт здійснює виїзд на об’єкт для особистої перевірки екстер’єру та інтер’єру;
- перевірка при виїзді спеціаліста має на увазі під собою вимірювання всіх необхідних розмірів та фотофіксацію;
- пропозиція рекомендацій (якщо ситуація цього вимагає) щодо реконструкції об’єкта для покращення доступності, зовні та всередині, де люди з обмеженими можливостями зможуть легко пересуватися;
- перевірка всієї будівлі на відповідність ДБН, що є вагомим аргументом для відмови або отримання позитивного звіту про доступність приміщення фінансової установи, медичних закладів та інше.
Завершальним етапом є ретельний аналіз всієї зібраної інформації, виходячи з якої буде винесено остаточний вердикт від експерта.
Де можна замовити звіт про доступність МГН
Якщо ви досі не знаєте, куди звертатися за допомогою, щоб отримати висновок експерта з пандусів та інших допоміжних конструкцій вашого об’єкта для МГН, необхідно заручитися підтримкою фахівців нашої організації.
ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» – ваш головний помічник у вирішенні цих питань, який допоможе впоратися з різними проблемами, пов’язаними з доступністю таких важливих установ, як лікарні, аптеки та банки. Кожен клієнт має можливість отримати безкоштовну консультацію від експерта та замовити послугу отримання висновку щодо доступності будівлі фінустанови. Вартість послуг розраховується в індивідуальному порядку – все залежить від обсягу запланованих робіт.
Вислухаємо кожного замовника, з будь-яким ступенем складністю завдання і звичайно ж – ЗНАЙДЕМО РІШЕННЯ!