Легалізація нерухомості в Києві та області

Розділ квартири на дві самостійні


Розділяємо об’єкт нерухомості (квартиру) правильно

Життя підносить різні ситуації, і ніхто не може сказати напевно, чи буде він колись ділити своє майно. Буває так, що власнику нерухомості необхідно розділити квартиру або будинок на частини. І, щоб правильно це здійснити, варто ознайомитися з усіма етапами процедури і намагатись їх дотримуватися в суворому порядку. Отже, на чому ж ґрунтується процес розподілу власності?

Перед тим, як почати розділ майна перевірте і зверніть увагу на наступні пункти:
• перевірка будь-якої існуючої можливості технічно розділити об’єкт нерухомого майна. Для цього варто звернутися до районної інстанції, яка проводить інвентаризацію, або в приватну організацію, що має відповідні сертифікати на таку діяльність. А також в інші держустанови, в повноваженнях яких винести таке рішення;
• правильне оформлення документів, що фіксують право власності на нерухомість, яку Ви збираєтеся розділяти. Всі права повинні бути узаконені і зафіксовані в Державному реєстрі;
• нюанс: якщо право власності закріплювалося за всіма правилами і нормами до 1 січня 2013 року, то реєструвати його не потрібно. Тодішній Закон передбачав ситуації, коли не обов’язково було фіксувати право на майно;
• перевірка реєстрації ділянки, на якій розташований об’єкт нерухомого майна в Державному кадастровому органі. Необхідно переконатися в тому, що реєстрація пройшла без порушень законодавчого порядку.

Після того, як Ви зберете і перевірите інформацію, яка доводить Ваше право власності, законність спорудження та правильність оформлення всіх супутніх документів, Ви зможете приступити до розподілу майна.

 

Приступаємо до розділу

Цей процес ділиться на основні етапи:
• власник нерухомості повинен звернутися в наше БТІ для технічного розділу об’єкту нерухомої власності. Звичайно, в цьому процесі необхідна технічна можливість поділу об’єкта на два самостійних. Якщо ж така можливість є – власник отримує висновок про розподіл і техпаспорт на кожен з отриманих при поділі об’єкт.
• господар власності в департаменті місцевого самоврядування пише заяву з проханням присвоїти нову адресу об’єктам нерухомості, які виникли після розділу; 
• наступним кроком власника стає складання заяви реєстратору або нотаріусу на проведення держреєстрації об’єктів нерухомості, які виникли після розділу. Для цього при Вас повинні бути наступні документи:

  1.    паспорт громадянина України;
  2.    квитанція про сплату адмінзбору;
  3.    документи, що підтверджують право власності;
  4.    висновок бюро технічної інвентаризації про технічний розділ;
  5.    документ про присвоєну поштову адресу;
  6.    технічні паспорти на об’єкти нерухомого майна після розділу;

• коли держреєстрація проведена власник отримує окремі об’єкти нерухомості. Це абсолютно різна власність і власник може робити з кожною з них що йому заманеться.

Такий же процес поділу об’єкта нерухомості на два самостійних об’єкти, підходить як для житлової нерухомості, так і для нежитлової – комерційної нерухомості.

 

Як же поділити земельну ділянку?

Поділ земельної ділянки при розділі будинку також є необхідним. При укладенні договору купівлі-продажу фіксується номер ділянки з кадастру, він же і переходить новому власнику разом з об’єктом нерухомості.
Для процесу поділу ділянки треба:

• звернутися в контори, які займаються земельними ресурсами і написати заяву з проханням провести таку ж техінвентаризацію, як і під час розподілу будинку. Після цього на руках у Вас повинна залишитися документація про виконану роботу;
• наступна інстанція – Держслужба геодезії територіального значення для узгодження і присвоєння номерів дільниць в Державному кадастровому реєстрі;
• опісля слід звернутися до Держреєстру, щоб узаконити право власності на отримані під час розподілу ділянки землі. З Вами при цьому повинен бути паспорт, що засвідчує особу, квитанція про сплату адмінзбору, документи з Державного земельного кадастру.

Як і в будь-якій справі, пов’язаній із нерухомістю, варто бути підкованим законодавчо, в іншому випадку на якомусь етапі щось може піти не так, а Ви цього і не помітите. Ви може звернутися за допомогою до фахівців компанії LegalDok, які допоможуть оформити документи і проконсультують в питаннях, щодо яких Ви маєте сумніви. Також, Вам допоможуть оформити висновок, у разі, якщо між кількома власниками нерухомості є розбіжності та необхідний документ, що фіксує роздільну власність.
 

Дзвоніть нам прямо зараз, консультація за телефоном БЕЗКОШТОВНА!
+38(050)981-13-95
+38(097)191-88-08