Drag

Заповнення повідомлень про початок будівельних робіт

Перед тим, як приступити до будівництва об’єктів нерухомості I-II категорії, забудовнику потрібно потурбуватися про наявність певних документів. Тільки коли на руках є повідомлення про початок будівельних робіт – процес можна запускати. Але, якщо споруда має техпаспорт, то потрібно подати до Держархбудінспекції правильну форму повідомлення про початок будівельних робіт.
 

Технічні паспорти виготовляють на наступні об’єкти:

• будинки житлового типу (індивідуальні та садиби);
• дачі/садові будинки до 2-х поверхів (мансарда не рахується), площа яких не більше 300 кв. метрів;
• госпбудівлі або споруди (сараї, курники, корівники, теплиці і т.д.);
• гаражі.

Забудовник має повне право починати різні види будівельних робіт після того, як повідомлення зареєструють в необхідних інстанціях. Мова йде про будівництво нових об’єктів і приміщень, реконструкцію та реставрацію старовинного житла, капітальний ремонт.

Звернути увагу потрібно і на форму даного повідомлення. Вона повинна містити реквізити будпаспорту, який отриманий раніше. Крім цього – дані проектної організації, головного архітектора, який відповідає за проект, організації по держекспертизі, а також людини, що відповідає за авторський нагляд.

Період реєстрації, встановлений законом – 5-ть робочих днів. Якщо по закінченні терміну і після 10-ти робочих днів немає зареєстрованої копії повідомлення або офіційної відмови в реєстрації, то на 11-ий день з’являється автоматичний дозвіл. В цьому випадку, будівельна компанія може почати зводити будівлю. Раніше цього робити не можна – оскільки повідомлення реєструється в електронному реєстрі ДАБІ, дана дія є незаконною і обкладається значними штрафами.

Відмова в реєстрації повідомлення можлива, якщо:
• замовник сам подав запит на скасування;
• юридична особа, яка була замовником ліквідована;
• під час перевірки виявлені порушення вимог органів архітектурно-будівельного контролю.

Від Держархбудінспекції (ДАБІ) повідомлення про початок будівельних робіт отримують після оформлення будівельного паспорта. Будпаспорт також потребує звернення в інші держструктури. Вам варто відвідати відділення архітектури і містобудування місцевого виконкому. Потрібен також невеликий перелік паперів:

• документ, що підтверджує право власності/користування;
• наміри на будівництво (ескізи) або проект будівлі.

Отримавши повідомлення, забудовник має повне право залучати до процесу будівництва підрядну організацію. Дане підприємство має володіти ліцензією на будівництво відповідних об’єктів. Якщо відсутні будпаспорт і повідомлення (або щось одне), то будь-який будівельний процес буде вважатися незаконним, самовільним і несанкціонованим, а споруди підлягатимуть негайному знесенню.

Не подбавши про документи, будівельна компанія ризикує втратити величезну суму, яка піде на оплату штрафів. Для довідки: якщо почати будівельні роботи без потрібних паперів, то за законодавством України штраф обійдеться, як мінімум, в 10 неоподатковуваних податком мінімальних доходів.

До того ж гроші, які витратяться на деякі будівельні роботи, ніхто повертати не зобов’язаний. Не виключено, що посадові особи будуть притягуватися до кримінальної відповідальності. У будівельному бізнесі, як і в будь-якому іншому, незнання законів не звільняє від відповідальності. За відомим принципом «вранці гроші – увечері стільці», логіка дій проста: «спочатку документи – потім будівництво».

Ви можете звернутися до нас і перекласти всю бюрократичну роботу на наші плечі. Компанія LegalDok надає різні послуги, в тому числі і забезпечує процес повідомлення ДАБІ про початок будівельних робіт. Згуртована команда фахівців, яка працює, як єдиний організм – ось, що потрібно знати про нашу компанію. Паперова тяганина, яка майже завжди супроводжує процес отримання будь-яких дозволів, зводитися до мінімуму. Ми працюємо швидко, але відповідально. Вартість послуг нашого підприємства тотожна з їх якістю та термінами виконання. Ми знаємо, на що потрібно звертати увагу при отриманні дозволів і як підготувати ідеальний пакет документів.