Звіт для маломобільних груп населення в умовах воєнного стану
nadezhn.partner@gmail.com
Підготовлений звіт для маломобільних груп населення (МГН) є відповідним висновком від фахівців з відповідним сертифікатом, які займаються детальною перевіркою будівель та споруд будь якої категорії та будь якого призначення. У звіті буде враховано основні необхідні доступності об’єкта для інвалідів різних категорій.
Військовий стан в Україні диктує певні правила при складанні таких висновків. Наприклад, з 2023 року все житло, яке буде збудовано в будь-якому з міст України, в обов’язковому порядку повинно мати облаштоване бомбосховищами або іншим укриттям, що розташоване неподалік будинку. Додатково буде потрібно висновок щодо пандусів, згідно з якими всі будівлі і такі бомбосховища будуть передбачені і для МГН.
До категорії маломобільних громадян належать також і люди на велосипедах, з багажем, з візками, яким складно потрапити до будівлі, де немає пандусів. Однією з важливих умов є оптимальна ширина вхідних дверей, які мають бути від 0,9 м і більше.
Складаючи звіт для МГН у 2022 та у 2023 році, контроль органами ліцензування в умовах воєнного часу проходять також і інші установи, заклади:
- аптеки, пункти надання першої медичної допомоги;
- всі навчальні заклади (дитячі садки, ліцеї, університети та інше);
- банки та інші фінансові установи.
Таким чином, процедура отримання ліцензій власниками таких споруд автоматично припиняється до момента підготовки вхідної групи, з урахуванням основних будівельних норм.
Умови доступності вхідних груп
Незважаючи на те, що військове становище внесло певні корективи, створення доступного проживання для МГН вважається дуже складною процедурою. З цієї причини необхідно звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців ТОВ КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР», які готові допомогти розібратися з усім пакетом нормативних документів. В результаті вдасться не лише отримати висновок експерта про доступність приміщення для маломобільних груп населення, а й також отримати корисну консультацію щодо законного проведення запланованих будівельних робіт на об’єкті .
Пам’ятайте, що ігнорування обов’язкового використання проектної документації призводить до відсутності грамотного технічного рішення, тому неможливо буде отримати звіт для маломобільних груп населення. Наприклад, у лікарнях і ВНЗ, по дорозі на ресепшн і до пункту охорони, до санвузолу, в інші важливі приміщення потрібно організувати:
- Обладнані доріжки, викладені із застосуванням тактильної плитки та тактильних смуг.
- Яскраві таблички на стінах зі шрифтом Брайля, з інформацією для тих, хто має проблеми із зором.
Складений звіт для МГН передбачає також особливості будівельних матеріалів: їх якість, ступінь витримуваного навантаження, ступінь ковзання та багато іншого.
Всередині приміщень – особливо високі вимоги до кабінетів та туалетних кімнат, що знаходяться у різних будинках:
- Обов’язкова наявність спеціальних інженерних конструкцій, призначених для людей на колясці, використання сантехнічного обладнання.
- Звіт для інвалідів передбачає також застосування в будинках табличок зі шрифтом Брайля, на яких вказується інформація про конкретне призначення, послуги та інше.
- За наявності ліфта варто враховувати оптимальну ширину його дверей, вхідних дверей до приміщень, глибину та ширину кабінки санітарних кімнат.
- За наявності високих сходів (зовні та всередині), не обійтися без спеціального підйомника.
Тільки після того, як будівля буде доступною для МГН, можна буде отримати сформований звіт для маломобільних груп населення.
Хто допоможе отримати висновок?
Кваліфікована команда фахівців ТОВ КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» – це професіонали, які завжди цікавляться нововведеннями щодо українських законів, спрямованих на створення сприятливих умов для всіх маломобільних громадян. Видаючи звіт для МГН, фахівці нададуть безкоштовну консультацію для клієнтів, відповідаючи на питання, пов’язані з доступністю об’єктів в умовах воєнного часу. Крім того, при будівництві нових об’єктів буде враховано важливі нюанси, про які слід пам’ятати вже у 2023 році, крокуючи в ногу з часом (плануємо на кілька років наперед).
Якщо виникли певні зауваження щодо завершення перевірки щодо доступності для МГН, ми надамо власні поради-рекомендації, підготуємо передпроектні пропозиції. Незважаючи на те, що безбар’єрний доступ для даної категорії обов’язково має надати держава, кількість робіт, які потрібно буде виконати і замовнику самому для свого об’єкта, – досить велика.
Підготовляючи звіт для маломобільних груп населення, наша команда зауважує, що держава не завжди встигає виділяти кошти на реалізацію цих планів (особливо в умовах воєнного стану). У комерційних структурах приватні власники взагалі відмовляються спонсорувати цю процедуру зі свого гаманця, а багато компаній, що працюють у таких будинках, є орендарями. Тому можна йти до безбар’єрного простору поетапно, а наші спеціалісти у цьому охоче допоможуть.
Щоб отримати звіт для інвалідів, потрібно максимально дотримуватись вимог ДБН. У такому разі можна розраховувати на позитивні висновки експерта щодо доступності будівлі для МГН. Ми допоможемо витримати всі правила безпеки, вимоги доступності, взявши на себе вирішення низки складних для Вас питань.
Звертайтесь!