Проект доступності об’єктів першої необхідності для інвалідів та МГН у воєнний час 2023 року

nadezhn.partner@gmail.com
Зважаючи на складну ситуацію в Україні, необхідно звернути особливу увагу на соціум із «вузькими» потенціалами. Ця категорія населення вважається однією з найбільш чутливих навіть у мирний час, а тим більше в умовах воєнного стану. Одним із пріоритетних напрямків держави є допомога цієї категорії, а тому необхідно більш поглиблено розробляти та погоджувати проект доступності об’єктів для інвалідів починаючи з 2023 року та надалі.
Забезпечити доступність конкретних об’єктів вдасться за рахунок застосування певного списку заходів, спрямованих на адаптацію довкілля до потреб МГН. Повноцінна розробка проекту доступності об’єкта нерухомості для осіб з інвалідністю та інших категорій МГН здійснюється з урахуванням проведених досліджень, численних спостережень, посилаючись на чинні нормативи.
В результаті все нові споруди у 2023 році в обов’язковому порядку мають бути укомплектовані спеціальними допоміжними конструкціями, які спрощують процедуру заїзду, входу до будівлі. Крім того, мають бути забезпечені відповідні умови для зручної навігації усередині установ.
Які будівлі повинні мати проект доступності
Документи про доступність повинні мати такі об’єкти:
- Банки та різні фінансові установи.
- Аптеки, медичні заклади (державні лікарні та приватні клініки).
- Страхові компанії.
- Пункти обміну валют.
- Дошкільні заклади (садки як державні, так і приватні).
- Навчальні заклади (школи, ліцеї, університети, академії та інше).
Наявність правильно сформованого проекту доступності будівель для маломобільних груп населення підтверджує той факт, що стан усіх кімнат, коридорів, кількість необхідного обладнання на території об’єкта відповідає основним умовам держави.
При цьому одержання документів про доступність здійснюється після ретельної перевірки будівлі на:
- Відсутність будь-яких бар’єрів, перешкод по дорозі.
- Рівень нахилу встановленого пандуса (використовується звіт про пандуси).
- Ширину дверних отворів (вхідних та міжкімнатних дверей), коридорів.
- Надійність, міцність поручнів та інших приладів для страховки МГН.
- Ступінь освітленості, як усередині, і зовні будинків.
- Зручність санвузлів.
Якщо один або кілька параметрів не відповідають зазначеним нормам, власник об’єкта може отримати штраф від державних органів контролю.
Проектування вхідних груп та приміщень
Враховуючи повний перелік усіх об’єктів першої необхідності, потрібно розробити певне ТЗ (технічне завдання). При цьому варто пам’ятати, про яку саме будівлю йдеться – житлову, комерційну чи громадську.
Проект доступності приміщення для МГН буде розроблено з урахуванням усіх вимог нормативів українського законодавства. При цьому запланований комплекс заходів можна поділити на три основні етапи:
- Готові рішення. Потрібно врахувати архітектурні, технічні характеристики кожного об’єкта, визначитися з місцем, де буде організовано вхідну групу.
- Розвиток проекту. Умовно всі проекти доступності будівлі та її приміщень для інвалідів складаються з певної кількості модулів, що відповідають конкретним нормативним вимогам. З цієї причини до уваги беруться всі схеми, плани, описи, розрахунки та специфікації.
- Передача створеного проекту. Будуть враховані всі необхідні потреби МГН: використання пандусів, дренажної системи, навісів, нековзних ділянок, сенсорних плиток та інше.
Крім проектування, потрібно також подбати і про узгодження проектної документації у Департаментах вашого міста.
Основні умови для доступності будівель та приміщень у 2023 році
Згідно з експертними висновками щодо доступності приміщень для інвалідів та всіх об’єктів першої необхідності, потрібно звертати увагу на такі особливості:
- Облаштування території біля об’єктів – наявність рівної поверхні, без ям та вибоїн.
- Кут нахилу пандуса повинен бути не більше 8%, а по обидва боки заїзду повинні розташовуватися стійкі та надійні поручні.
- Щаблі також повинні бути огороджені по сторонах поручнями
- Вхідний майданчик та пандус повинні бути захищені від атмосферних опадів – навісом.
- Дверні отвори – мінімальна ширина від 0,9м.
- Ширина коридорів для вільного пересування – 1,5м при односторонньому русі та 1,8 м для двостороннього руху.
- Використання тактильних табличок, на яких використовується відомий шрифт Брайля.
При створенні звіту про доступність для інвалідів необхідно також створити оптимальні умови для бомбосховищ, якими будуть укомплектовані різні будівлі. В умовах воєнного часу наявність таких сховищ уже актуальна для об’єктів будь-якої категорії. Тому їх облаштування пандусами та витягами дуже необхідне.
Де можна отримати висновок експерта щодо доступності окремих об’єктів?
Пам’ятайте про те, що чим вище соціальна значимість того чи іншого об’єкта, тим він має бути доступнішим для МГН. Особливі вимоги доступності пред’являють до різних компаній, організацій, що працюють у сфері освіти, фінансів, до організацій, що спеціалізуються з продажу фармацевтичних товарів та інше.
Де можна отримати висновок експерта щодо доступності окремих об’єктів?
ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» допоможе кожному клієнту отримати звіт з пандусів та інших конструкцій, необхідних для інвалідів та МГН. Для цього не обійтися без кваліфікованої допомоги спеціалістів компанії, які зможуть розробити проект доступності об’єкта для маломобільних груп населення згідно з українськими законами.
Експерти знають, що оформлення паперів та підготовка документів займає багато сил, часу, а відсутність знань та досвіду у цій підготовці може призвести до серйозних проблем із державними контролюючими органами. З цієї причини не обійтися без підтримки експертів, які займаються перевірками та видачею висновків щодо доступності об’єкта для маломобільних груп населення. Для отримання відповідей на запитання, що цікавлять клієнтів, необхідно замовити консультацію від фахівців.
Ми завжди готові надати кваліфіковану допомогу. Звертайтесь до нас!