Легалізація нерухомості в Києві та області

Встановити кнопку виклику в приміщення, недоступні для маломобільних груп населення


Встановити кнопку виклику в приміщення, недоступні для маломобільних груп населення

Консультант Євген 0679600101

З 1 квітня 2019 р вступають в силу нові вимоги, за якими всі будівлі повинні відповідати безбар’єрності для інвалідів та інших маломобільних груп, тобто будь-хто з людей може потрапити в будівлю і скористатися послугами, які надаються в неї. В такому випадку вхід повинен обов’язково обладнуватися пандусом або мікроліфтом. Однак часто буває, що виконати такі умови не виходить.

При виникненні ситуації, коли вхідна група з пристроєм пандуса неможлива, це повинно відображатися в експертному висновку. Вирішити таку проблему можна за допомогою «розумного пристроя», тобто доведеться встановити кнопку виклику в приміщення, недоступні для маломобільних груп населення.

Нюанси монтажу спецпристроя

Ставити кнопку потрібно на висоті не вище 85-100 см і не далі 40 см від краю стіни. Над нею розміщується значок, який говорить про те, що вона призначена для інвалідів. Місце для її установки вибирають так, щоб кнопка проглядалася з вікна або за допомогою домофона. Монтаж здійснюється відповідно до правил електричної безпеки і освітленості. Працівник підприємства призначається відповідальним.

Установка кнопки виклику в приміщеннях, недоступних для інвалідів, проводиться з урахуванням наступних нюансів:

  • забезпечується простий під’їзд до кнопки, тобто перешкод і зайвих предметів бути не повинно, наприклад, урн, лавок або бордюрів;
  • місце установки добре видно з вікон;
  • обов’язково ставиться розпізнавальний знак, бажано з назвою підприємства.

Щоб оформити установку кнопки виклику для інвалідів, необхідно звернутися до відповідних органів і отримати узгодження з товариством інвалідів. Ця вимога висуває закон.

Як отримати звіт по пандусах при наявності кнопки виклику для маломобільних груп населення

Досить часто можна зустріти ситуацію, коли вхідна група з пристроєм пандуса неможлива. Таким чином, буде потрібно альтернативний варіант. Найчастіше вирішити проблему можна, якщо встановити кнопку виклику в приміщення, недоступні для маломобільних груп населення.

Після виконання всіх вимог власник нерухомості погоджує всі дії з товариством інвалідів. Перш за все необхідно замовити в спеціалізованій компанії і отримати звіт по пандусах при наявності кнопки виклику для маломобільних груп населення.

Наша фірма має працівників – професійних експертів, вони можуть зробити обстеження об’єкта і видати висновок про його доступності маломобільним групам. Досвід і кваліфікаційний сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень дають можливість зробити все правильно, щоб відповідати стандартам і нормативам, визначеним у законі України. В залежності від терміновості та обсягу роботи розраховується вартість послуг. При виникненні питань пишіть на сайті в спеціальній формі або телефонуйте. Консультант компанії зможе відповісти на питання і допоможе замовити одну або кілька необхідних вам послуг.