Легалізація нерухомості в Києві та області

Визначення енергоефективності споруд — аудит і обстеження за допомогою тепловизора


Визначення енергоефективності споруд — аудит і обстеження за допомогою тепловизора

Консультант Юлія 0509811395

 У законі про енергозбереження міститься ряд правил, згідно з якими визначається енергетична ефективність будівель. Також в цьому документі вказано, які об’єкти підлягають енергетичному обстеженню, а також в які терміни повинен проводитися аудит. Енергоаудит будівель і споруд проводять суто уповноважені структури. При цьому енергетичний аудит дає можливість спрогнозувати динаміку енергоефективності. Енергоаудит будинку дозволяє також визначити і внести такі дані:

 • рівень витрати енергетичних ресурсів;
 • енергетичну ефективність того або іншого об’єкту;
 • відомості про енергопотенціал.

Варто відмітити, що енергоаудиту підлягають як установи, що виконують адміністративну функцію, так і житлові будівлі з двома і більше поверхами. Після ретельного обстеження власник отримує енергетичний паспорт будівлі. У нього вносяться показники енергоефективності, результати обстеження за допомогою тепловізора і кількість споживаних енергоресурсів, інформацію про наявність облікових засобів, і так далі. Крім того, в цьому документі вказуються терміни здачі початку експлуатації споруди або завершення в нім ремонту/реконструкції. Енергетична паспортизація проводиться уповноваженими органами.

Чому необхідно проводити тепловізійне обстеження будівель і споруд?

Тепловізійне обстеження будівель і споруд дозволяє визначити наскільки сильну тепловтрату має будова, а також які саме ділянки конструкції втрачають тепло найсильніше. Завдяки енергоаудиту можна відстежувати, наскільки раціонально споживає енергоресурс конкретна архітектурна конструкція, а також при необхідності вжити заходи, спрямовані на зниження тепловтрат.

Проведення енергоаудиту підприємства робиться для отримання максимально точних даних про енерговтрати в конкретній споруді і його технічному стані. За підсумками аудиту вживаються усі необхідні заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності об’єкту і зниження супутніх грошових витрат. З тією ж метою проводиться тепловізійне обстеження будинку.

Найбільш точним, надійним, і, що в той же час не вимагає переривати експлуатацію об’єкту, методом є тепловізійний контроль будівель т.з. «неруйнівний контроль». Він дає можливість усувати виявлені дефекти з самого початку їх освіти.

Послуги тепловізора потрібні для виявлення таких проблем:

 • зони, де відбувається витік тепла або ж, навпаки, перегрів;
 • тріщини на стінах і фундаменті, які неможливо визначити візуальним способом;
 • дефекти на монтажній пені, шарі утеплювача;
 • точки протікання на даху, в комунікаціях, димарях і утепленій підлозі; — негерметичні склопакети, рами і двері;
 • занадто висока або низька вологість в приміщеннях.

Щоб виявити теплове випромінювання при тепловізійному обстеженні електроустаткування використовують тепловізор. За допомогою цього приладу можна виявити перевантаження в мережевих кабелях по характерному тепловиділенню підвищеної інтенсивності, після чого усунути проблему, не допустившись замикання. Ключовою гідністю тепловізора є можливість проводити енергообстеження, не відключаючи електричне устаткування від мережі.

Суть терміну енергетична ефективність будівель

Енергетична ефективність будівель припускає різні конструктивні особливості будівлі і його комунікацій, які потрібні для забезпечення оптимального мікроклімату в певний період його експлуатації.

Таким чином, під терміном «енергоефективність будівель» маються на увазі наступні показники:

 • кількість використаних ресурсів для опалювання і гарячого водопостачання;
 • енергія, споживана за опалювальний сезон, а також для кондиціонування повітря, подання гарячої води і освітлювальних приладів;
 • енергоспоживання систем вентиляції, включаючи такий показник, як первинна енергія і рівень викидів парникових газів.

Для максимально точного визначення необхідних показників робиться розрахунок енергоефективності будівлі. Для кожного показника є свої індивідуальні норми.

Як відбувається визначення класу енергоефективності?

Показник того, наскільки ефективно об’єкт витрачає або зберігає тепло- і електроенергію за свій експлуатаційний період, називається клас енергоефективності будівлі. Згідно з українським ДБН, енергоефективність архітектурних об’єктів оцінюється по їх приналежності до наступних типів:

 • -будівлі, які були введені в експлуатацію до 2007 року, витрата енергії яких складає в середньому 300 кВт/ч на кв. м.;
 • новобудови з енергоспоживанням в 150 кВт/ч на кв. м;
 •  об’єкти, споживаючі енергії менш ніж 60 кВт/ч на кв. м;
 • «пасивні» споруди, споживаючі 15 кВт/ч на кв. м;
 • будівлі, що мають нульовий рівень енергоспоживання;
 • будівлі, які роблять енергії більше, ніж її споживають.

Розрахунок класу енергоефективності будівлі робиться з урахуванням даних по річній витраті енергетичних ресурсів. Детальна інформація по класифікації будівельних об’єктів, а також усі необхідні заходи за енергоефективністю, приведені в таблиці нижче.

Визначення класу енергоефективності будівлі проводиться з урахуванням архітектурних, конструктивних, функціональних особливостей об’єкту, його інженерних комунікацій. Відповідні розрахунки виконуються на основі статистичних даних, що характеризують те, наскільки сильно витрачає енергоресурси споруда. Крім того, розрахунок класу енергоефективності об’єкту повинен враховувати відмінність між фактичними показниками і нормативними, вказаними в документації.

Енергосертифікація, передуюча початку експлуатації

У нашій країні серйозно зайнялися таким питанням, як енергозбереження — в Україні в 2019 році ввели енергосертифікацію будівель, яка проводиться в обов’язковому порядку. 1 липня в Закон «Про енергетичну ефективність будівель» був внесений додатковий список об’єктів, що підлягає обов’язковій сертифікації.

Так, нові будівлі не можуть бути введені в експлуатацію, якщо вони не пройшли обов’язкове енергетичне обстеження. Якщо ж перевірка не виявляє яких-небудь порушень і встановлює повну відповідність нормативам ДБН, після закінчення будівництва або капремонту власник отримує енергетичний паспорт підприємства або паспорт енергоефективності житлового будинку.

У ТОВ «КОМПАНІЯ «НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР» можна замовити проведення аудиту практично будь-якого об’єкту і після проходження усіх необхідних перевірок отримати енергопаспорт будівлі. Наші кваліфіковані фахівці виконують поставлені завдання в повній відповідності з українським законодавством, використовують новітню апаратуру і дотримуються усіх обумовлених із замовником термінів.