Легалізація нерухомості в Києві та області

Отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень


Отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень

Консультант Євген 0679600101

Щоб підтвердити факт відповідності споруди нормам, які прописані в законодавчих документах, потрібно отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень. Це зажадає проведення техобстеження споруди і складання висновку про безбар’єрність.

Приміщення або будова вважається доступною, якщо в неї можуть потрапити люди навіть з інвалідністю і маломобільні групи. Це не тільки ті, хто пересувається на візках, але і люди похилого віку, вагітні і мами з дитячими колясками.

Створювати такі умови зобов’язаний власник будівлі, і відповідальність за їх відсутність лежить на ньому. Саме власник повинен отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень. Забезпечувати доступність будівель власники можуть в рамках своїх фінансів.

Проведення обстеження будови на доступність

Для початку оцінюється відповідність існуючим законодавчим нормам. Враховуються всі побажання майбутніх користувачів, щоб оцінити доступність для всіх людей, в тому числі з інвалідністю.

Оформляючи одержання довідки з асоціації інвалідів про доступ до приміщення для маломобільних груп населення, слід провести вивчення технічних та інших документів. Схема об’єкта допомагає написати маршрут і стратегічну тактику. Цей момент важливий для великих і складних будівель.

Для виконання обстеження потрібно скласти договір, визначити час, коли власник зможе зустрітися з експертом на будівництві. Після цих процедур співробітник, який має сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень, приїжджає на місце. Після проведення певних дій експерт дає висновок, де зіставляє фактичні дані з нормами і стандартами. Важливим моментом обстеження є необхідність підтвердження відсутності обмежень у пересуванні будь-яких груп населення:

 • ширина коридору повинна забезпечувати просування коляски;
 • від 0,7 до 2,1 метра від поверхні підлоги не повинні розміщуватися будь-які предмети;
 • меблі не повинні створювати перешкоди;
 • повинна бути можливість потрапити на візку в туалетну кімнату;
 • перила виготовляються з міцної сировини;
 • ширина дверного отвору повинна дозволяти проїжджати на візку.

Систематичний підхід – важлива складова обстеження. Експерт пересувається по маршруту прямування людей і відзначає ймовірність або наявність перешкод. Вся нерухомість уважно вивчається, не виключаючи жодної зони.

Отримання довідки з асоціації інвалідів про доступ до приміщення для маломобільних груп населення вимагає проведення замірів. Для цього потрібні спеціальні прилади:

 • для здійснення вимірів відстаней — рулетка;
 • внутрішні і зовнішні кути і нахил пандуса заміряють кутоміром;
 • потужність відкриття та закриття дверей вимірює динамометр;
 • освітленість міряють люксметром.

Провівши всі необхідні процедури, фахівець складає звіт, де робиться висновок про доступність споруди для маломобільних груп населення. Це і є підстава для оформлення довідки про доступність приміщення в асоціації інвалідів. Буде потрібно довідка при отриманні ліцензії на заняття певною діяльністю.

Власнику будівлі будуть повідомлені всі умови щодо забезпечення безбар’єрності і поліпшення технічних характеристик будівлі. Експерт повідомляє шляхи, щоб усунути зауваження.

Вимоги закону про проектування елементів доступності

Відповідно до існуючої законодавчої та нормативної бази розробляти елементи безбар’єрності потрібно обов’язково:

 • для інвалідів, які пересуваються на візку, обладнується вхідна група з пристроєм пандуса або підйомника;
 • наявність тактильних та візуальних елементів (спецпокриття на підлогу, таблиці зі шрифтом Брайля, аудиоуказатели);
 • сурдопереклад тексту і звукової інформації.

Переваги співпраці з нашою компанією

Для оформлення довідки про доступність приміщення в асоціації інвалідів варто вдатися до допомоги професіоналів. У нашій компанії використовують обладнання сучасного зразка. Ми допоможемо не тільки зробити висновок на комерційні об’єкти, але і оформити довідку в асоціації інвалідів для отримання звіту по пандусах адміністративних, культурних, медичних і освітніх установ. В результаті обстеження дається висновок про доступність будови для маломобільного населення. Вхідна група з пристроєм пандуса обов’язкова для всіх споруд згідно з новими нормативними вимогами.

У нашій компанії вам допоможуть оформити довідку в асоціації інвалідів для отримання звіту по пандусах швидко і без зайвих витрат. Ціна послуги розраховується індивідуально, на неї впливає швидкість і обсяг проведення робіт.