Легалізація нерухомості в Києві та області

Обстеження будівель на доступність для інвалідів та населення з малою фізичною мобільністю


Обстеження будівель на доступність для інвалідів та населення з малою фізичною мобільністю

Євгеній (067)-960-01-01
               (095)-142-54-34

Держава має забезпечувати права інвалідів нарівні з іншими своїми співгромадянами. Це пенсійне забезпечення, компенсації і соцпослуги, заходи з реабілітації, опіка і сторонній догляд. Крім цього, важливо забезпечити постійну реалізацію потреб, а саме відвідування громадських закладів. Потрібно створити доступність будівлі для маломобільних груп населення. Багато будинків просто не пристосовані до того, щоб в них могли потрапити люди з обмеженими можливостями. Це є порушенням законодавства. Щоб це виявити, потрібен звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення.

Хто відноситься до маломобільних груп населення

Це досить великий прошарок населення, яким повинна бути забезпечена безпека:

 • інваліди-візочники;
 • люди похилого віку;
 • матусі з маленькими дітьми в колясках;
 • жінки, які чекають на дитину.

Щоб привести вхідні групи у відповідність з ДБН 2006 Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення, затверджено відповідну Постанову КМУ 913 від 07.12.16. У ньому закріплюється відповідальність СПД підтверджувати те, що їх об’єкт відповідає нормам. Щоб виконати пункт законодавчого документа, необхідно звернутися до сертифікованого експерта для складання звіту, він обстежує об’єкт і дасть висновок про доступність в будівлю інвалідам.

Законодавча база проекту про доступність будівель для інвалідів

Варто розглянути основні документи:

 • Постанова КМУ 913 від 07.12.16 говорить про умови отримання ліцензії для фінустанов.
 • Постанова КМУ 929 від 30.11.16 — тут йдеться про ліцензування виготовлення та ввезення лікарських засобів. Обов’язковою умовою є створення доступності приміщень для маломобільних груп населення.
 • Постанова КМУ 257 від 12.04.17 визначає обстеження для будівель. Обов’язково підпадають під це медичні, навчальні, спортивні заклади.
 • ДБН 2006 наказує забезпечити доступність в будівлю інвалідам. Це пандуси, обладнані автостоянки, пішохідні переходи, сигнали в ліфтах.

Як відбувається експертиза об’єкта і робиться висновок про доступність приміщення

Для початку вивчається правова і технічна база. Необхідно надати для вивчення такі документи:

 • договори оренди або купівлі-продажу;
 • технічний паспорт БТІ;
 • фото приміщення;
 • попередній звіт про техобстеження.

Після вивчення документів укладається договір на надання послуг. Спеціаліст відвідує обстежувану будову, робить виміри, фотографії, описує відповідність об’єкта нормам і правилам. Складається звіт про доступність будівлі для маломобільних груп населення і передається замовнику. Він зобов’язаний розмістити висновок про доступність приміщення на видному місці в торговій точці або офісі.

Звіт про доступність будівлі для маломобільних груп населення може виконати тільки сертифікований фахівець з обстеження будівель і споруд. На нашому підприємстві-це Духанин Олександр Якович, який має відповідний сертифікат. Такі звіти доступності будівлі для інвалідів потрібні для аптек, ломбардів, банків та інших підприємств. Також наш фахівець допоможе оформити звіти з переведення квартир в нежитлове приміщення.

 

Як виконується зміна цільового призначення нерухомого майна

Переведення з житлового в нежитловий фонд – процес непростий, і без допомоги фахівців не обійтися. Схема виглядає наступним чином:

 • подається заява в ДАБК, в де вказується намір змінити цільове призначення будівлі або приміщення, власником якого ви є;
 • розробляються проекти та містобудівні розрахунки;
 • заповнюється та подається декларація;
 • виготовляється техпаспорт на об’єкт;
 • оформляється право власності.

Важливо знати, що такий переклад можливий лише для тих кімнат, які знаходяться на першому поверсі або в цоколі. Неузаконення призводить до штрафних санкцій з боку інспекції і тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Наша компанія пропонує свої послуги, які захистять вас від неприємностей. Складається договір, в якому прописані всі моменти, терміни і вартість робіт. Залежать вони від складності, обсягу.

Основні етапи експертизи доступності приміщення

Складається звіт про доступність будівлі для інвалідів з метою визначення зручності об’єкта для використання. Його можуть замовити всі, хто хоче мати впевненість у придатності будови для обслуговування маломобільної групи населення.

У звіті про доступність приміщення відбивається вивчення входу і схема руху всередині будівлі. Проводиться аналіз дверних прорізів, сходів, пандусів, систем освітлення. Якщо в якесь приміщення експерт не зміг потрапити, то він відображає це у висновку про доступність приміщення. У правильно складеному звіті про доступність приміщення повинна бути логічна структура і подача матеріалу. На його підставі складається висновок про доступність в будівлю інвалідів.

Етапи проведення експертизи доступності будівлі для інвалідів можна визначити в такій послідовності:

 • перевірка будови з фіксацією на фото;
 • складання висновку про доступність приміщення;
 • видача готових документів.

Наш експерт складе грамотний звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення. Фахівець має великий досвід і проходить постійне підвищення кваліфікації. Вартість залежить від термінів проведення експертизи доступності приміщення і розташування об’єкта, що підлягає обстеженню. Після закінчення ви отримаєте дозвіл про доступність будівлі для інвалідів.