Легалізація нерухомості в Києві та області

Технічне обстеження будівель і споруд


+380(50)-981-13-95
+380(97)-191-88-08

Для визначення стану і можливості використання в подальшому проводиться технічне обстеження будівель і споруд. При цьому виявляються пошкодження несучих елементів, дефекти, які можуть спричинити собою аварії і руйнування об’єктів повністю або частково. Крім того, здійснюється перевірка території, яка оточує об’єкт, обстеження інженерних систем будівлі. Технічне обстеження будівель і споруд включає в себе:

 • візуальне обстеження та вивчення будови;
 • обстеження конструкцій будівель та елементів споруд візуальне;
 • дослідження спеціальними інструментами будівельних конструкцій;
 • вимірювання будови і елементів;
 • розрахунки несучої здатності будівельних конструкцій;
 • обстеження споруд дронами;
 • вивчення об’єкта на предмет доступності маломобільним групам населення.

Такий вид діяльності може здійснювати кваліфікований спеціаліст, який має відповідний сертифікат та інші дозвільні документи. Це визначається чинним законодавством.

Духанін Олександр Якович більшу частину своєї трудової кар’єри присвятив обстеженню виробничих об’єктів, таких як: заводи, фабрики, поверхневі комплекси шахт. Будівлі і споруди він обстежує дуже уважно, детально вивчає кожен конструктивний елемент, адже від якості виконаного технічного обстеження будівель і споруд залежить правильність виданих рекомендацій щодо подальшої безпечної та надійної експлуатації об’єкта, а відповідно, і строк його подальшої експлуатації.

Щоб здійснювати технічне обстеження будівлі та споруди, потрібно мати в наявності спеціальне обладнання. Це вимірювальна техніка високої точності, яка допомагає виявити різні параметри будови в межах допустимої похибки.

Як відбувається процес обстеження споруд

Методи, якими користуються для проведення робіт, поділяють на дві групи: частково руйнують конструкції, неруйнівні. Після проведення досліджень дані вносяться в технічний паспорт будівлі.

Методи, які використовують для проведення технічного обстеження об’єктів:

 1. Візуальний. Застосовується він на першому етапі для виявлення видимих дефектів.
 2. Ультразвук. Дозволяє виявити невидимі руйнування конструкцій або матеріалів, з його допомогою контролюється товщина металевих елементів. Можна проконтролювати якість зварних швів.
 3. Електромагнітний. Його застосування необхідно для контролю деталей з електропровідних матеріалів.
 4. Радіолокаційний. Необхідний для визначення структури, товщини і дефектів у фундаменті. Також досліджуються ґрунти на предмет зсувів.
 5. Радіометричний. Користуються цим методом, щоб з’ясувати щільність каменю, бетону та інших сипучих матеріалів.
 6. Нейтронний. Дозволяє контролювати пористість і вологість будівельних матеріалів.
 7. Відрив зі сколюванням. Потрібен, щоб визначити міцність бетону і конструкцій.
 8. Пневматичний. Дозволяє виявити повітропроникність матеріалів.
 9. Тепловізійний. Він потрібний, щоб визначити ступінь теплозахисту при обстеженні в опалювальних системах, також дозволяє виявити ділянки перегріву електропроводів.
 10. Нівелювання, теодолитная зйомка. Гарантує обстеження фундаменту будівлі і споруди на усадку і деформації всієї конструкції.

Зібрана в процесі будівельної експертизи будівель інформація дозволяє зробити технічний аналіз стану споруд. На підставі проведеної експертної оцінки створюється звіт. Він володіє типовою формою і містить в собі відомості про об’єкт, такі як адреса, дата зведення. Також в ньому міститься експертний висновок на підставі отриманих даних. Офіційний документ, який видає експерт або компанія, що має ліцензію на проведення подібних робіт, називається звітом про технічне обстеження будівлі.

Для чого і в які терміни проводиться обстеження нерухомих об’єктів

Завдання, яке стоїть перед експертною оцінкою – це контроль технічного стану і безпеки експлуатації будови. Завдяки технічному обстеженню виявляється надійність будови, ступінь зношеності конструкцій, можливість подальшого використання будівлі за призначенням. У звіті експерт вказує всі виявлені дефекти і прописує способи їх усунення.

Наша компанія має багаторічний досвід у проведенні обстеження технічного стану будівель і споруд різного цільового призначення. Фахівці, які працюють у нас, володіють необхідними сертифікатами і великим досвідом в цій сфері. Наш центр допоможе провести будівельний аудит і експертизу, визначити безпеку експлуатації будови в подальшому, щоб виявити проблеми і своєчасно їх усунути. Провівши технічне обстеження будівель і споруд, ми виготовимо технічний паспорт і видамо звіт про стан будови.

Паспортизація будівель і споруд буде потрібна для запобігання аварійних ситуацій в процесі експлуатації. Технічний паспорт виготовляється в кількох примірниках: один – для власника, другий зберігається в компанії, яка його виготовила. Необхідність в технічному паспорті є у будівель будь-якої форми власності. Його відсутність призводить до штрафних санкцій, може призупинити роботу підприємства на час проведення перевірки. Це свідчить про важливість своєчасного виготовлення такого документа з урахуванням всіх вимог і особливостей.

В яких випадках необхідно обов’язкове проведення обстеження будівель:

 • При проведенні узаконення самовільної будови. В такому випадку обстеження технічного стану будівель і споруд дає можливість визначити безпеку експлуатації і характеристики будівель.
 • Технічний паспорт потрібно для надання в ДАБК, щоб офіційно зареєструвати нерухомість і власність на неї. Узаконити будівництво без технічного паспорта неможливо.
 • При проведенні реконструкції будівлі. В такому випадку експертна оцінка технічного стану будівлі дозволяє виявити здатність витримувати навантаження. Також можна визначити оптимальний варіант проведення реконструкції, яке забезпечить безпеку споруди в подальшому. При проведенні таких робіт змінюються навантаження і несучі конструкції будівлі. В такому випадку технічне обстеження будівель і споруд і висновок експерта необхідно робити обов’язково.
 • При здійсненні капремонту. Найчастіше в цьому випадку проводяться якісні зміни в будові, іноді задіюються несучі стіни. Це спричинить за собою зміну міцності параметрів будови. Нові аспекти обов’язково вносяться до звіту про техстан, який видає експерт.
 • Обов’язкова перевірка необхідна в разі виникнення надзвичайної ситуації. Фахівці, що володіють спеціальними сертифікатами, повинні встановлювати наявність дефектів, пошкоджень. При проведенні технічного обстеження конструкцій будівель ви отримаєте оцінку стану нерухомості, варіанти і можливість її відновлення.
 • Якщо необхідно усунути пошкодження і деформації на будові. Це стосується усадки і наявності тріщин. Технічна експертиза будівель і споруд встановить рівень небезпеки подальшого використання нерухомості. Обов’язково видається висновок про проведення таких робіт.
 • При здійсненні угоди купівлі-продажу буде потрібно технічний паспорт стану будови. Також покупці до здійснення угоди цікавляться цим документом. Це потрібно, щоб зрозуміти технічні параметри нерухомості, необхідність її ремонту і розробки можливих проектів.
 • Якщо необхідно зіставити між собою готову будову і проект. Важливо, щоб всі основні технічні моменти були виконані відповідно до документації, оскільки незначні відхилення можуть викликати небезпечні наслідки при експлуатації будівлі і спричинити за собою зміни в несучих конструкціях.
 • При переведенні з одного фонду в інший. Це стосується перепланування та переоформлення, наприклад, з житлового фонду в нежитловий. При технічному обстеженні метою є виявлення проблем і способів їх усунення.

Щоб провести технічне обстеження споруд правильно, необхідно мати великий професіоналізм, кваліфікацію і досвід роботи. Це зажадає також наявності спеціального обладнання. Експерти повинні володіти спеціальними кваліфікаційними сертифікатами, які дозволяють виконувати ці роботи. Такого роду технічна експертиза будівель і споруд проводиться не тільки для старих будівель, але і для новозбудованих об’єктів. Без отримання технічного паспорта неможливо здати об’єкт в експлуатацію. Також технічний стан впливає на функціональність використання об’єкта.

Контроль за технічним станом дасть можливість уникнути неприємних ситуацій у процесі експлуатації, визначити знос і провести технічні обстеження будівельних конструкцій. Це захистить власника від непередбачених ситуацій і витрат, пов’язаних з ними. Наша компанія пропонує провести роботи з обстеження будівельних конструкцій будівель і споруд та отримати звіт про технічний стан. Цей документ дозволяє узаконити будову в державних органах нагляду. Співробітники з високим рівнем кваліфікації в короткі терміни виготовлять техпаспорт, враховуючи всі вимоги законодавства, разом з технічним обстеженням.

Метою нашої компанії є надання власникам точних даних, виявлення в будівельних конструкціях вад, а також видача рекомендацій по їх виправленню для безпечного використання будови. Ми гарантуємо якість послуг незалежної експертизи та інформативність. Звіт матиме достовірну інформацію, а техпаспорт буде виготовлений правильно.

Дзвоніть нам прямо зараз, консультація за телефоном БЕЗКОШТОВНА!
+38(050)981-13-95
+38(097)191-88-08