Легалізація нерухомості в Києві та області

Узаконити житловий будинок


Узаконити житловий будинок

Питання про узаконення житла виникає тільки в одному випадку – приміщення підпадає під категорію «самобуд». В Україні така ситуація не є дивною, а скоріше навіть, типовою. Приблизні оцінки експертів свідчать, що половина будівель приватного сектору, на жаль, не введені в експлуатацію. Адже будівництво відбувалося з порушенням більшості норм і правил. Проте, вирішувати проблему можна і потрібно, але для початку – невеликий лікнеп.
 

Що таке самобуд?

Звернемося до букви Закону: згідно 376 статті Цивільного Кодексу України, самовільна забудова – це об’єкт нерухомості, побудований на земельній ділянці, але не відведений під ці конкретні цілі. На такі приміщення немає дозвільних документів і проектів. Якщо є хоча б одне порушення, то споруда автоматично вважається незаконною, і її можуть в будь-який момент знести. Під критерій самобуду потрапляють:

• житлові будинки, дачні та садові будинки, капітальні господарсько-побутові споруди до цих будинків; нежитлові будівлі, побудовані без дозвільних документів або споруди, зведені на земельній ділянці, відведеній не за призначенням;
• багатоповерхові споруди для тривалого проживання людей (гуртожитки);
• виробничі будівлі в цілісному майновому комплексі – без дозвільних документів або не введені в експлуатацію.
 

Самовільними спорудами не можна вважати:
• прикраси і утеплення стін;
• утеплення/скління веранд, балконів, лоджій;
• споруди тимчасового характеру на особистій ділянці (в тому числі альтанки, теплиці, навіси, парники, туалети, басейни, хвіртки, ворота та інше);
• інженерні споруди;
• побудова камінів і печей;
• капітальні перегородки в квартирі, які не впливають на її житлову площу (зносити або реконструювати капітальні та опорні конструкції без фахівців, дозволів і проектів – забороняється).

Але скрізь є винятки – пам’ятники архітектури забороняється змінювати будь-яким способом. І ще доповнення: будинки, дачі та інші споруди, зведені до 5-го серпня 1992 року – не належать до самобуду.

Наше підприємство допоможе не тільки узаконити самовільну споруду, але й надасть ряд супутніх послуг:

•    узаконення квартири після реконструкції;
•    узаконення горища (його ще називають техповерхом) в багатоповерхівці;
•    оформлення окремого входу і т.д.

 

Процес узаконення самовільних споруд

Отже, як узаконити самовільну забудову? А зробити це необхідно, адже за українським законодавством такі незаконні споруди – це просто будівельний матеріал. Легалізувати і зробити будинок офіційною власністю можна тільки одним законним шляхом: рішенням суду визнається право власності на самовільно зведений об’єкт нерухомості, проводиться технічне обстеження об’єкту на можливість подальшої його експлуатації та на-кінець, за допомогою ДАБІ – вводимо об’єкт в експлуатацію. Законним власником будинку українець може вважатися лише тоді, коли відповідні дані зберігаються в Реєстрі прав на нерухоме майно.
 

Так виглядає процедура узаконення будинку:
1. Отримати будівельний паспорт (для приміщень до 300 кв.м.) у органів місцевої архітектури. Якщо площа перевищує норму, то Вам нададуть містобудівні обмеження.
2. Зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт в ДАБІ.
3. Домовитися з органами місцевого БТІ або з ліцензованою компанією про проведення технічної інвентаризації. Під час процедури будуть проведені необхідні заміри.
4. Надану в ДАБІ декларацію про введення в експлуатацію об’єкту потрібно належним чином зареєструвати.
5. Оформити поштову адресу (його отримують не тільки житлові будинки, але і об’єкти виробництва).
6. Погасити внески (для приміщень площею понад 300 кв.м.).
7. Місцева Державна служба реєстрації зобов’язана видати на руки Витяг про реєстрацію в реєстрі майнових і речових прав на нерухоме майно.

Поширена проблема, яка виникає при легалізації житла – накладка кордонів. Доволі часто також зустрічаються ситуації, коли частково або повністю збігаються кордони двох земельних ділянок. При чому, що кадастрові номери відрізняються.

Через суд теж можна узаконити будинок. Для цього подається позов на органи місцевої адміністрації. Але варто пам’ятати, що суд буде розглядати ті справи, де фігурує вже завершений об’єкт будівництва. Але навіть при позитивному результаті справи, все одно потрібно буде займатися оформленням дозвільних документів.
 

Чому так важливо узаконити житловий будинок?

При легалізації споруди власник отримує право його продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, оформити як заставу. Таким чином, Ви також забезпечите свій будинок від захоплення шахраями або від знесення за рішенням суду. А фахівці компанії LegalDok допоможуть розібратися у всіх тонкощах цього нелегкого, але такого важливого процесу.
 

Звоните нам прямо сейчас, консультация по телефону БЕСПЛАТНАЯ!
+38 (095) 6591512
+38 (067) 1225428